НОВИНИ

У Львові встановлять дошку Юрію Шевельову

У Львові встановлять пам'ятну таблицю славісту-мовознавцю Юрію Шевельову. Таке рішення прийняв виконком Львівської міськради 18 жовтня.

Таблиця буде встановлена на фасаді будинку №14 на вул. М.Конопницької, у якому впродовж 1943-1944 років мешкав Шевельов.

Замовником на проектування, виготовлення та встановлення таблиці визначено управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міськради.

Як повідомлялось, раніше пам'ятна дошка мала бути встановлена у Харкові, однак 3 вересня до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагали заборонити.

Відтак, меморіальну дошку терміново відкривали майже вночі.

Незважаючи на заяви Громадського комітету зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова й громадських активістів про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки, а також на фальсифікацію голосів, та попри заклики науковців провідних університетів США, Канади і Британії зберегти дошку, 25 вересня регіонали і комуністи Харківської міськради проголосували за її демонтаж.

Буквально через півгодини після рішення міськради троє невідомих чоловіків розбили і забрали пам'ятний знак.

Пізніше Кернес заявив, що комунальні служби міста не причетні до демонтажу пам’ятної дошки, а в обласному управлінні МВС правоохоронці проводять перевірку за фактом демонтування. 

Читайте також Протистояння у Харкові: влада послідовно радянізує місто. Інтелігенція чинить опір

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.