НОВИНИ

У Житомирі "покращення" з’їло м'ясо і рибу з раціону дітей у дитячих садках

У Житомирі у дитячих садках дітей годують вегетаріанським стравами без м’яса і риби. Чиновники запевняють, що труднощі тимчасові, тому що розірвали угоду з постачальниками . Зараз шукають підприємців, які погодяться годувати дітей в борг.

Батьки житомирських дошкільнят скаржаться, що дітей у садочках годують картоплею та кашами. Кілька днів тому давали сосиски, а тепер і їх немає.

"Суп, гарнір, до гарніру салатик і кисіль, компот, яблучка, молочні каші на полуденок. М'ясних страв немає, сирних немає", - розповідає мати Тетяна Бондарчук. "Спочатку ми обурювалися сосисками, ну, між собою, матусями, а зараз і сосисок немає. Все-таки , якщо дитина отримувала якусь котлетку, то більше наїдалася", - додала мама Тетяна Яніцька .

Слова батьків підтверджує і меню. Зокрема, діти їдять суп, овочеве рагу і овочеві голубці. Ні риби, ні м'яса малюкам не дають. Батьки кажуть, що через проблеми з харчуванням вихователі просять забирати дітей з садочків раніше. А ось чому малюки сидять на пісному - не пояснюють.

"Я запитувала, ми нічого не можемо зробити, вихователі кажуть, що нам дали, те ми і приготували, на кухні у нас немає продуктів" , - зазначила Тетяна Бондарчук.

"Як сказала вихователь одного з дитячих садків - я б таку їжу своїм дітям не дала. І це не секрет, що зараз не вистачає харчування і треба дітям бутерброди давати і забирати їх раніше " , - заявив батько і громадський активіст Руслан Годований.

Керівництво садочка говорити про причини відсутності в дитячому раціоні риби і м'яса відмовляється.

Міські чиновники виправдовуються, що проблему з харчуванням тримають на контролі. Мовляв, діти не доїдають, бо постачальники вчасно не завозять продукти, адже їм за це перестали платити.

"Проблема є і з фінансуванням через казначейські рахунки, проблема і з тим, що не хочуть постачальники без належного фінансування постачати продукти, після того як вони вже поставили певну партію продукції", - повідомила заступник Житомирського міського голови Наталія Леонченко.

Із замкнутого кола, запевняють у владі, виберуться вже скоро, бо оголосили новий тендер. Шукають постачальників, які готові годувати дітей в борг. А тим часом дітям дають великі порції пісних каш і супів.

Читайте також: За рік в Україні побудували два нових дитсадки, 36 "реанімували", а 25 пристосували

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.