НОВИНИ

Александр Кваснєвський: через 22 роки Україна довела, що є незалежною державою

Член місії Європарламенту до України Александр Кваснєвський на конференції «Інтеграція України з ЄС», яка сьогодні відбувається у Європаламенті, заявив, що Україна здійснила значний поступ на шляху до ЄС, проте справа Тимошенко поки ще у процесі вирішення

«Наближаємося до історичного моменту, і порівняння із референдумом щодо незалежності 1991 року має великий сенс… Тоді 90% учасників референдуму підтримала незалежність... Очевидно, були різні мотиви та бачення незалежності але можемо з глибоким переконанням сказати, що через 22 роки Україна довела, що є незалежною та суверенною державою і через 22 роки показала, що українська самобутність є глибоко закладеним фактом», - заявив Кваснєвський, - «Я є переконаним, що підписання скоро угоди про асоціацію відбудеться, адже саміт у Вільнюсі, який відбудеться наприкінці листопада, стане наступним переломним моментом, що окреслить майбутнє України».

Екс-президент Польщі вважає, що українці розуміють важливість підписання угоди так само, як це розуміють у Європейському Союзі.

«Думаю, що підпишемо угоду про асоціацію, маємо ще кілька перешкод, які маємо оминути... ЄС  кілька місяців тому закріпив три питання, які мають бути вирішеними: реформи системи права, реформи виборчого права  та  так зване вибіркове правосуддя, під яким розуміємо справу Тимошенко. Моя місія спільно з Петом Коксом тривала 17 місяців і ми були  23 рази в Україні і маємо істотний поступ», - вважає Кваснєвський. 

Екс-президент висловив сподівання, що українська влада знайде можливість дозволити екс-прем’єру Тимошенко поїхати на лікування закордон, якого вона так потребує.

Читайте також: Місія Кокса-Кваснєвського: 20 візитів в Україну, помилування Луценка та туманні перспективи справи Тимошенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.