НОВИНИ

У Литві "Комсомольську правду" можуть оштрафувати за радянську символіку

Газету "Комсомольська правда в Литві" можуть оштрафувати через поширення радянської символіки, що заборонено в країні. Про це сказав адвокат юридичної компанії Baltic Service Company Андрюс Ішкаускас.

На першій  сторінці видання є  п'ять радянських символів, серед яких  серп і молот.

Зокрема, правознавець вказав, що  згідно з законом за поширення радянської символіки загрожує штраф до 1000 літів з конфіскацією відповідного майна.

Згідно з законом, до відповідальності не притягується особа, яка займається цим у рамках музейної, історико -інформаційної діяльності, розповідаючи про тоталітарні режими, в рамках просвітницької, художньої, наукової, антикварної, діяльності. А також  учасники Другої світової війни в уніформі.

"Використання радянської символіки в газеті " Комсомольська правда в Литві " навряд чи потрапляє в список виключень, тому видавцям і розповсюджувачам загрожує адміністративна відповідальність" , - сказав адвокат Ішкаускас.

Інтерес до радянської символіки  цього видання виник після  резонансної російської телепередачі про події 13 січня 1991 року в Вільнюсі, яка вийшла в ефірі  Першого Балтійського каналу.

Як сказала депутат сейму Литви та екс-міністр оборони країни Раїса Юкнявічене, такі ЗМІ, як ПБК «Комсомольська правда»  « однакові пропагандистські» та відображають ідеологію Росії .

«Я закликаю людей ставиться до цього як до радянської пропаганди, оцінювати її такою, яка вона є, і не читати такі газети" , - сказала Юкнявічене

У Литві газету видає компанія LK Massmedia. Головний редактор "Комсомольської правди в Литві" зараз у відпустці, тому прокоментувати радянську символіку на головній сторінці нікому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.