НОВИНИ

Правозахисник: Януковичу потрібно лише 72 години, щоб помилувати Тимошенко

Правозахисник Едуард Багіров переконаний, що президент Віктор Янукович може підписати указ про помилування Юлії Тимошенко впродовж 72 годин. Про це він сказав на прес-конференції у понеділок.

"Я можу стверджувати, що впродовж 72 годин Юлія Тимошенко може бути на волі. Для цього є всі правові механізми та законні підстави", - сказав Багіров.

Правозахисник зазначив, що Конституція України визначає повноваження президента країни, зокрема і здійснення помилування в Україні. "Президент має право помилувати будь-якого громадянина України, який вчинив правопорушення і за рішенням суду відбуває покарання в місцях позбавлення волі. Це його право", - наголосив Багіров.

При цьому правозахисник додав, що указом президента було затверджено положення про помилування в Україні. За словами Багірова, саме це положення визначає умови, за яких може здійснюватися таке помилування. У цьому документі також зазначено правила подання і правила розгляду клопотання про помилування.

Багіров повідомив, що його правозахисна організація підготувала проект внесення змін до указу президента про затвердження положення про помилування.

Згідно з цим проектом, пропонується внести зміни до положення про здійснення помилування і змінити в чинному положенні лише три пункти. Зокрема, вилучити положення про те, що на помилування можуть претендувати в'язні, котрі відбули щонайменше половину терміну свого покарання, вилучити положення про особисте звернення щодо помилування, а також положення про обов'язковість відшкодування матеріального збитку.

"Якщо прибрати ці пункти з положення про помилування... І наступним кроком є новий указ президента про помилування", - сказав правозахисник.

Багіров також повідомив, що крім пропозицій стосовно внесення змін до положення про помилування, його правозахисна організація також підготувала проект тексту указу про помилування Тимошенко. Він зачитав текст цього указу, відповідно до якого екс-прем’єр може бути помилувана.

"Зважаючи на ступінь тяжкості скоєного злочину, термін фактичного відбуття покарання, особу засудженої та її стан здоров'я, поведінку, ставлення до роботи до скоєння злочину, відшкодування завданих збитків, думку органів установи виконання покарання про доцільність помилування та інші обставини, ухвалюю помилувати Тимошенко Юлію Володимирівну, засуджену рішенням Печерського районного суду м. Києва 11 жовтня 2011 року. Звільнити від подальшого покарання, основного й додаткового покарання", - процитував він текст проекту положення.

За його словами, для підписання такого указу президентові Віктору Януковичу необхідно 72 години.

Правозахисник також висловив упевненість у тому, що президент Янукович звільнить Тимошенко.

Читайте також: Шість правових способів звільнити Юлію Тимошенко

Нагадаємо, 11 жовтня під час зустрічі з єврокомісаром Штефаном Фюле Янукович заявив, що українська сторона шукає шляхи вирішення питання Тимошенко. "І я сподіваюся, що найближчим часом ми остаточно визначимося, яким шляхом вирішимо це питання" , - сказав Янукович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.