НОВИНИ

"Свобода" радить міліції на Покрову шукати порушників порядку серед "убогих комуністів"

Інциденти під час урочистих маршів на честь УПА в день Покрови Пресвятої Богородиці трапляються через неспроможність або небажання міліції забезпечити належний рівень громадського порядку в центрі столиці. Про це йдеться в офіційній заяві ВО «Свобода», яку прес-служба партії оприлюднила у відповідь на заклик МВС до учасників заходів не порушувати громадський порядок.

У «Свободі» наголошують, що патріотичні марші на честь свята Покрови і створення УПА організовують не перший рік і за весь цей час якщо і траплялися якісь інциденти, пов'язані із цією урочистою масовою акцією, то «лише через неспроможність або небажання міліції забезпечити належний рівень громадського порядку в центрі столиці».

«14 жовтня у свідомості української нації асоціюється насамперед із позитивними емоціями, пов'язаними зі зростанням почуття національної єдности й патріотизму. Тому абсурдними є вже самі по собі заклики "не підбурювати" й "не провокувати". Підбурювати учасників цього традиційно велелюдного маршу немає до чого, позаяк українці й так чудово бачать на власні очі ситуацію в державі. А провокувати попросту немає кого – зрештою, не вважати же достойними опонентами убогих комуністів, які традиційно намагаються попіаритися на акції національно-патріотичних сил. Єдиний, хто дійсно може бути зацікавлений у якихось провокаціях – самі силові структури; саме вони можуть спробувати вкотре настрахати чинну владу й продемонструвати свою "доблесну" боротьбу з опозицією. Саме цим можна пояснити численні перепони, які створили силовики для охочих долучитися до Маршу Боротьби у Києві», - йдеться у заяві.

У «Свободі» вважають, що заклики міліції не підбурювати учасників сьогоднішнього Маршу Боротьби до незаконних дій є або «намаганням перекласти на плечі націоналістів відповідальність за громадський порядок, що неспроможна забезпечити міліція, або розігруванням певного сценарію, покликаного спричинити загострення ситуації під час проведення зазначеної громадської акції».

Свободівці наголошують, що не готують будь-яких дій, спрямованих на порушення громадського порядку, і закликають міліцію діяти чітко у рамках своїх повноважень, самій не порушувати закон, убезпечити учасників Маршу Боротьби у Києві від будь-яких провокацій.

Як повідомлялось, раніше ГУ МВС Києва закликало усіх учасників заходів і мешканців міста дотримуватися громадського порядку і не піддаватися на провокації під час святкування 71-ї річниці УПА в день Покрови Пресвятої Богородиці в Києві. Громадський порядок на вулицях столиці охоронятимуть більше тисячі міліціонерів.

Нагадаємо, 14 жовтня, в останній момент, скасували свою акцію біля пам'ятника Леніну на Бессарабській площі в Києві.

14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва, у Києві відбудеться традиційний марш на честь УПА, який організовує ВО «Свобода».

Київська міська державна адміністрація попередила про можливі ускладнення руху в центрі Києва 14 жовтня у зв'язку із проведенням акції з нагоди 71-ї річниці створення Української повстанської армії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.