НОВИНИ

Донецький адвокат просить суд скасувати указ Януковича про "насильне" помилування Луценка

Донецький адвокат Володимир Оленцевич просить Вищий адміністративний суд визнати незаконним указ президента Віктора Януковича про помилування колишнього міністра Міністерства внутрішніх справ Юрія Луценка. Про це Українським Новинам повідомив сам Оленцевич.

Адвокат сказав, що 7 жовтня його позов прийнято до розгляду Вищим адмінсудом.

Дату слухань поки що не призначено.

Зі слів Оленцевича, підписуючи указ про помилування Луценка, Янукович порушив норми "Положення про порядок здійснення помилування", згідно з яким право бути помилуваним має лише засуджений, котрий особисто подав президентові відповідне прохання.

Оленцевич нагадує, що Луценко такого прохання не подавав. Прохання про його помилування подала Уповноважений з прав людини Верховної Ради Валерія Лутковська.

"Виходить, що Луценка насильно помилували - він категорично відмовлявся подавати прохання президентові, а це незаконно", - сказав Оленцевич.

З огляду на це, він просить суд скасувати помилування Луценка й доставити його в Менську виправну колонію Чернігівської області для продовження відбування покарання.

Нагадаємо, 7 квітня Президент Янукович помилував Луценка.

2 серпня 2011 року Вищий адмінсуд за позовом Оленцевича визнав незаконним присвоєння указами Президента Віктора Ющенка звань Героя України Романові Шухевичу й Степанові Бандері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.