НОВИНИ

ПР запропонувала зміни до закону про вибори, опозиція вважає їх маніпулятивними

Народні депутати від ПР зареєстрували у Верховній Раді урядовий законопроект щодо внесення змін до виборчого законодавства. Зміни стосуються процесу організації виборів і підготовлені за рекомендаціями ОБСЄ.

Законопроект пропонує внести зміни до Кримінального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, законів "Про Центральну виборчу комісію", "Про вибори народних депутатів" , "Про політичні партії", "Про інформаційні агентства", пише "Коммерсантъ Украина".

Згідно з документом, повноваження з реєстрації кандидатів у народні депутати та ряду інших функцій щодо організації проведення виборів в одномандатних округах передаються від ЦВК до окружних виборчих комісій (ОВК).

Крім того, передбачається зменшити максимальну кількість виборців, закріплених за виборчою дільницею (1200 осіб замість 1500 осіб на великих виборчих дільницях – Ред.), зменшити кількість членів ОВК (максимальна кількість – до 18 членів комісії замість 24 – Ред.) , а також ввести контроль і санкції за порушення у сфері фінансування виборчої кампанії.

На етапі підготовки документа представники опозиції критикували його окремі норми.

Зокрема, незгоду парламентської меншості викликала пропозиція передати ОВК повноваження ЦВК: реєструвати кандидатів у народні депутати.

"Деякі норми документа мають маніпуляційний характер, наприклад про порядок формування ОВК, коли представники партій, які навіть не представлені в парламенті, можуть висувати до комісії своїх членів", - заявив народний депутат Володимир Бондаренко ("Батьківщина") .

У Партії регіонів заявили, що не бачать альтернативи прийняттю законопроекту в нинішньому вигляді.

"Вимога європейських інститутів щодо України полягала в необхідності прийняття Виборчого кодексу. Що, по суті, є абсурдом: ми їх виконати не можемо, оскільки нам доведеться скасовувати чинні закони. Тому необхідно виходити з того, що є", - заявив народний депутат Вадим Колесніченко (ПР).

На його думку, голоси на підтримку законопроекту знайдуться.

У Компартії, чиї голоси будуть необхідні для прийняття законопроекту, підтримувати ініціативу представників ПР не поспішають.

"Спочатку наші експерти та народні депутати повинні вивчити законопроект, і тільки після цього ми приймемо рішення про голосування", - заявив лідер фракції Компартії Петро Симоненко.

Нагадаємо, раніше заступник голови Центрвиборчкому Жанна Усенко-Чорна висловлювала думку, що передача повноважень з реєстрації ОВК може викликати збої при підготовці та проведенні виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.