НОВИНИ

Кіностудія Довженка пропонує на посаду директора творця фільмів про Бандеру і Шухевича

Колектив Національної кіностудії імені Довженка має намір запропонувати Міністерству культури на посаду нового керівника кінорежисера Леся Янчука. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів кінорежисер, сценарист і продюсер Роман Балаян.

"Колектив студії, всі цехи вирішили запропонувати Мінкульту кандидатуру на посаду директора. Це кінорежисер Лесь Янчук. Він вже попрацював і продюсером. Добре розбирається у виробництві. Знає студійних людей, цех, стан справ, потреби кіновиробництва", - розповів Балаян.

Кінорежисер також поділився своїм баченням шляхів розвитку українського кінематографа. Для його розвитку потрібно, за словами Балаяна, домагатися чесних і прозорих форм кіновиробництва і кінобізнесу, а також "привчати" глядача до вітчизняного кіно в прокаті.

"У цьому плані останнім часом є зрушення. Адже вже в жовтні у кінотеатральній демонстрації відразу кілька вітчизняних фільмів", - зазначив кінорежисер.

"Щоб побудувати нове, все-таки потрібно звертатися до досвіду попередників. І потім, є нерозуміння державних органів, що таке кіно. А це одна з форм інтеграції у світ, до Європейського Союзу зокрема ... Я хочу, щоб ми запропонували керівництву Міністерства культури і Держкіно своє бачення і розуміння ситуації. І шляхи її вирішення", - зазначив Балаян.

За інформацією видання, працівники кіностудії Довженка зібрали 120 підписів за кандидатуру Янчука і відправили відповідне звернення на його підтримку в Мінкульт. У свою чергу, керівництво Держкіно хотіло б бачити на цій посаді колишнього керівника Національної телекомпанії України Віталія Докаленка.

Довідка: Народний артист України Олесь Янчук - один з найактивніших українських режисерів, відомий як постановник історичних картин з виразним національно-патріотичним акцентом - майже всі його роботи присвячені темам, табуйованим в радянський час: "Голод -33" (1991) - про трагедію українського голодомору; "Атентат - Осіннє вбивство в Мюнхені" (1995) - про вбивство Степана Бандери; "Нескорений" (2000) - про головного командира УПА генерала Романа Шухевича; " Залізна сотня" ( 2004) - про боротьбу бійців УПА на польсько - українському кордоні в 1944-1947 роках; "Владика Андрій" (2008) - про Митрополита УГКЦ Андрія Шептицького.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.