НОВИНИ

У Києві активісти прорвалися на територію забудови біля садиби Грушевського

У Києві мешканці будинку поруч із знесеною садибою Грушевського на вул.Саксаганського, 111 знесли паркан забудови та прорвалися на територію будівництва. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив громадський активіст Микола Даневич.

За його словами, мешканці провели збори громади щодо знесення історичного будинку на вулиці Саксаганського, 111, на місці якого почалося будівництво.

"Кияни, обурені незаконною забудовою, знесли паркан забудови, прорвалися на територію будівництва і не збираються віддавати те, що належить громаді міста", - зазначив Даневич.

Як повідомила мешканка сусіднього будинку Людмила Бабидорич, на місце подій приїхав "ще один хазяїн будівництва, з адвокатом".

"Погрожує мешканцям, що подасть на них до суду. Показує якісь документи. Будинок придбав ще у 2003 році за 540 тис. гривень. Мешканці не планують відступати і навіть готові ночувати на будівництві", - зазначила активістка.

За її словами, на місці подій "вже два наряди міліції, склали протоколи".

"Забудовник … промовився, що це не реконструкція, а знесення будинку, і що на 9 метрів бурити не буде. Але бурову установка виставлено на 16 метрів. Питання, що він тут насправді планує будувати", - зазначила вона.

Як відомо,  5 вересня у центрі Києва знесли старовинний маєток, у якому жив Михайло Грушевський зі своєю мамою й сестрою. Будівлю з гарною цегельною кладкою побудовано у другій половині ХІХ сторіччя, у 1888 році добудований другий поверх. Останні 7 років приміщення було нежилим.

На місці садиби планується звести торгівельно-розважальний центр. 

Прокуратура Шевченківського району Києва доручила контролюючим органам провести перевірку законності дій  забудовника під час знесення будівлі на вул. Саксаганського, 111 у центрі столиці.

Як повідомлялось, у Десятинному провулку в Києві 12 жовтня поновились будівельні роботи. На захист будівництва вийшли молодики спортивної статури та семінаристи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.