НОВИНИ

Рибак звинувачує свободівців у порушенні регламенту Ради через банер УПА

Голова Верховної Ради Володимир Рибак заявив, що депутати від ВО «Свобода» не мали права приносити до сесійної зали парламенту банер про Українську повстанську армію. Про це спікер сказав в інтерв’ю телеканалу «Рада».

Голова парламенту повідомив, що після того, як депутати більшості пішли з сесійної зали через плакат, який "вивісила одна з політичних сил", він запросив до себе на нараду керівників фракцій. На зустрічі з ним він  вказав, що, згідно із регламентом Верховної Ради, депутати не мали права вішати банер з таким написом.

«Ми не розглядаємо питання «Слава героям УПА». Для цієї політичної сили – так, а друга політична сила не сприймає. Це збурило парламент, і він не працював», – сказав Рибак.

 Він також додав, що, згідно зі статтею 51 Регламенту ВР, депутати не мають права заносити в сесійну залу агітаційні плакати, гучномовці.

 «Друга політична сила (КПУ – ред.) сьогодні каже: оце ви нам приклад дали, а ми наступного разу свій принесемо. А відповідають: ми винесемо», – сказав голова Ради і додав, що докладе всіх зусиль, щоб між депутатами не виникали бійки й вони не блокували роботу парламенту.

Нагадаємо, 11  жовтня у сесійній залі Верховної Ради депутати від фракції ВО «Свобода»  розвісили банер із написом: «Слава Героям УПА! 14 жовтня – марш боротьби». Також на колонах з двох боків від робочих місць «свободівці» вивісили два червоно-чорних прапори УПА.

Депутати фракції Партії регіонів і КПУ залишили сесійну залу Верховної Ради на знак протесту проти того, що там розміщена символіка Української повстанської армії.

14 жовтня, на свято Покрови, в Києві пройде традиційний марш на честь УПА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.