НОВИНИ

Washington Post: у Європі незворотну зміну клімату найпершим відчує Рим

Вчені університету Гаваїв провели дослідження і визначили дату незворотної зміни клімату для 54 тисяч точок по всій землі. Про це пише The Washington Post.

«Міста по всьому світу змінять свій клімат, який існував там з середини 19-го століття до початку 21-го століття в середньому до 2047 року, якщо не буде досягнуто прогресу в боротьбі з викидами парникових газів, що утримують тепло», - пише видання, посилаючись на дослідження вчених університету Гаваїв у Маноа.

За їхніми дослідженнями, після того, як певна точка на карті світу досягає свого року незворотної зміни клімату, то «середня температура найхолоднішого року у цій точці буде вищою, ніж середня температура найспекотнішого протягом 1860-2005 років. Цей період дослідники взяли за відправну точку для порівняння. Крім того, рівень моря зростатиме, а океани продовжуватимуть ставати все більш кислотними», - пише The Washington Post.

Якщо результати дослідників є правильними, то перехід відбудеться до 2020 року в Манокварі, Індонезія; до 2023 – у Кінґстоні, Ямайка; до 2029 року – у Лагосі, Ніґерія; до 2047 – у Вашингтоні; до 2066 – в Рейк’явіку, Ісліндія; і до 2071 в Анкориджі, штат Аляска у США.

За даними карти зміни температур, які було оприлюднено на сайті The Washington Post, чи ненайшвидше серед європейських міст клімат зміниться у Римі – до 2044 році, в Москві та Санкт-Петербурзі це відбудеться дещо пізніше – відповідно до 2063 та 2064 років. За даними карти видно, що клімат у Києві зміниться трохи раніше ніж у Москві.

Ці дати можна було б дещо відкласти, проте як стверджує The Washington Post, «навіть за найбільш сприятливих обставин, якщо країнам вдасться втримати викиди вуглекислого газу на набагато нижчому рівні, світова зміна клімату відбудеться до 2069 року».

За даними науковців університету Гаваїв, окислювання Світового океану вже у 2008 році змінило його традиційний клімат, а тропіки першими відчують безпрецедентну зміну клімату.