НОВИНИ

Нобелівську премію миру отримали борці з хімічною зброєю

Лауреатом Нобелівської премії миру 2013 року стала Організація з заборони хімічної зброї. Нобелівський комітет відзначив зусилля організації з ліквідації запасів хімічної зброї.

Премія присуджена за "її великі зусилля з ліквідації хімічної зброї", наголошується в заяві комітету.

На даний час експерти організації працюють над знищенням арсеналу хімічної зброї в Сирії.

У списку претендентів на нагороду цього року були присутні 259 кандидатів, з них 50 – громадські та міжнародні організації. Імена кандидатів не публікувалися.

Фаворитами букмекерів та експертів у цьому році були 16-річна пакистанська школярка і правозахисниця Малала Юсуфзаі і конголезький гінеколог Денис Муквеге, що спеціалізується на допомозі жертвам групових зґвалтувань.

На найпрестижнішу міжнародну нагороду висунули також президента Росії Владіміра Путіна.

Як відомо, минулого року Нобелівська премія миру була присуджена Європейському Союзу. 

Нагадаємо, цього року найпрестижнішу у світі наукову премію з фізіології та медицини отримали троє вчених: Джеймс Ротман і Ренді Шекман з США та Томас Зюдхоф з Німеччини. Як зазначається у повідомленні на офіційному сайті Нобелівської премії, цього року премію присудили за розкриття таємниці, як клітини організовують власну транспортну систему.

Премію у галузі фізики отримали бельгієць Франсуа Енґлер i британець Пітер Хіґс, які передбачили існування однієї з базових елементарних частинок - бозону Хіґса.

Премію з хімії отримала команда вчених, які працюють в університетах США та Франції: Мартін Карплус, Майкл Левітт та Арі Варшель. В повідомленні шведської Королівської академії наук вказано, що нагороду вони отримали "за розвиток багатомасштабних моделей для комплексних хімічних систем".

Нобелівську премію з літератури отримала письменниця з Канади – Еліс Манро.

Попереду ще оголошення лауреатів премії економіки (14 жовтня).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.