НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

"Герої" газової справи Тимошенко після вироку: кар'єрний зріст і ордени

Два роки тому екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко оголосили вирок за звинуваченнями у зловживанні службовим становищем під час підписання газових угод 2009 року. Чимало причетних до цієї справи - суддя, прокурори та слідчі - згодом отримали підвищення у кар'єрі та нагороди від президента.

Родіон Кірєєв - суддя Печерського районного суду Києва, що розглядав справу Тимошенко та засудив її до 7 років ув'язнення. У лютому цього року його призначили виконуючим обов'язки голови цього ж суду.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, впродовж останнього часу Кірєєв розглядав справи, що стосуються розповсюдження наркотиків, підроблення документів з метою шахрайства та отримання хабара

Зауважимо, що після справи Тимошенко Кірєєв відзначився своєю поблажливістю. Зокрема, нещодавно присудив 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки головному інспектору департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ, який був затриманий під час отримання хабара 20 тис. гривень біля головного входу у будівлю міністерства в Києві.

Ренат Кузьмін - перший заступник генпрокурора, що активно коментував судовий процес Тимошенко як в Україні, так і за кордоном.

У листопаді минулого року Янукович нагородив його “за значний особистий внесок у розбудову правової держави, зміцнення законності, захист конституційних прав і свобод громадян, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм” орденом «За заслуги» II ступеня.

А 4 жовтня президент призначив Кузьміна заступником секретаря Ради націоанльної безпеки і оборониНБО.

Лілія Фролова - один із державних обвинувачів у справі Тимошенко. На момент судового розгляду газової справи - заступник начальника відділу підтримання державного обвинувачення в судах.

22 березня цього року її було призначено заступником Генпрокурора. В опозиції пов'язували це підвищення безпосередньо зі справою екс-прем'єра. Водночас влада пояснювала, що таке кадрове призначення пов'язане зі вступом в силу нового Кримінального процесуального кодексу, що призвело до перерозподілу функцій заступників генпрокурора. Зауважимо, що наразі генпрокурор Віктор Пшонка має вісім заступників.

Михайло Шорін - ще один представник прокуратури у суді над Тимошенко. На той  момент  займав у Генпрокуратурі посаду начальника Головного управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді. Минулого року до Дня Незалежності Януковича нагородив його орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

 

Олександр Каліфіцький - на момент газової справи був керівником Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури. Безпосередньо керував провадженням кримінальних справ проти Тимошенко. З 29 вересня 2011 року став прокурором Івано-Франківської області. А 2 жовтня цього року його призначили начальником Головного слідчого управління ГПУ.

Владислав Грищенко - начальник управління криміналістики ГПУ. Як писав Тиждень, його називають правою рукою Каліфіцького. Коли Каліфіцький пішов на підвищення – очолив Головне слідче управління Генпрокуратури, Грищенка призначили начальником управління криміналістики ГПУ. Щойно Каліфіцький отримав призначення в Івано-Франківськ, 20 жовтня 2011 року Грищенка призначили його заступником. Наразі він продовжує займати посаду заступника прокурора Івано-Франківщини.

Олександар Нечвоглод - старший слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури. 23 грудня 2011 року його призначили заступником прокурора Чернігівської області. А 7 жовтня цього року, як зазначається на сайті Генпрокуратури, він зайняв посаду першого заступника начальника управління організації нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.