НОВИНИ

Рада ввела кримінальну відповідальність за рейдерство

Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за рейдерство, зокрема, за захоплення будівель і об'єктів, що призвело до порушення нормальної роботи підприємств. За прийняття в цілому запропонованого Кабінетом міністрів законопроекту проголосував 241 депутат при необхідних 226.

Рада ввела до Кримінального кодексу статті, які визначають, що захоплення будівель та об'єктів підприємств, що призводить до порушення нормальної роботи підприємств, карається позбавленням волі на строк до 2 років, за умови попередньої змови групою осіб - на строк від 2 до 5 років, а якщо ці дії вчинені за участю працівників приватних охоронних структур або пов'язані з небезпечним для життя і здоров'я насильством і заподіяли тяжкі наслідки - то на термін від 5 до 10 років.

Крім цього, закон передбачає упорядкування системи перетворення і ліквідації юридичних осіб.

Закон також визначає порядок проведення повторних загальних зборів, які скликаються у зв'язку з відсутністю кворуму на щорічних зборах акціонерів підприємств, причому для кворуму на таких зборах необхідна присутність акціонерів із загальною часткою більше 50% статутного фонду.

Документом також встановлюється, що ведення реєстрів акціонерів підприємств, у яких державі належить більше 50%, здійснюється створеною Кабміном компанією, яка отримала відповідну ліцензію Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.