НОВИНИ

Профільний комітет Європарламенту рекомендує підписати угоду про асоціацію, якщо Україна виконає умови ЄС

Комітет з питань закордонних справ Європейського парламенту схвалив доповідь, в якій містяться положення про те, що якщо Київ виконає необхідні умови, Європейський Союз повинен підписати Угоду про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді і почати відразу ж тимчасове застосування його положень.

Як повідомляє у Брюсселі прес-служба Європейської народної партії (ЄНП), відповідну доповідь, підготовлену співголовою Euronest, віце-президентом ЄНП, депутатом Яцеком Царіуш-Вольським, і присвячену Східному виміру Європейської політики сусідства, був схвалений у четвер, 10 жовтня, у Страсбурзі під час засідання комітету Європейського парламенту.

Доповідь буде винесено на голосування Європейським парламентом в цілому на наступній сесії.

Крім того, в доповіді також пропонується Європейському парламенту виразити намір почати процес повної ратифікації Угоди про асоціацію Україна - ЄС у рамках існуючих умов.

Коментуючи схвалену доповідь, доповідач Царіуш-Вольський сказав: "Ситуація не хороша, але не безнадійна. Вільнюський саміт не буде кінцем процесу, але його початком. Угода про асоціацію не є метою самою по собі, але інструментом для подальшої трансформації. Більш важливо те, що трапиться після всього: і це означатиме те, що станеться з імплементацією Угоди, що станеться з країнами, які парафують Угоди і які знаходяться в другій групі - Білоруссю, Вірменією та Азербайджаном".