НОВИНИ

Британські журналісти готують нові викривальні матеріали від Сноудена

Головний редактор британської газети Guardian Алан Расбріджер повідомив, що має намір опублікувати нові викривальні матеріали, отримані від екс-працівника ЦРУ Едварда Сноудена.

Напередодні новий керівник британської контррозвідки МІ-5 Ендрю Паркер заявив, що програма його відомства по боротьбі з тероризмом знаходиться під загрозою через викриття про технології електронного стеження, які використовують спецслужби США і Британії.

За словами Ресбріджер, представники спецслужб прагнуть утримати все в секреті і не налаштовані на діалог.
В інтерв'ю журналістам головний редактор також зазначив, що його газеті вдалося показати той величезний масштаб, якого набули технології прослуховування.

"Я нещодавно був в Америці, де абсолютно всі говорять про це, починаючи з президента", - сказав Ресбріджер.

Нагадаємо, раніше влада Великої Британії змусила газету Guardian віддати або знищити матеріали, передані їй Сноуденом.

Крім того, британське посольство у Вашингтоні звернулося до редакції The New York Times із проханням знищити копії отриманих від Guardian документів колишнього працівника ЦРУ.

30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

Згідно з матеріалами, які він передав ЗМІ, американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

1 серпня Росія надала тимчасовий притулок Сноудену.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.