НОВИНИ

Пацієнтам лікарні на Лаврській намагалися вимкнути опалення, воду та електрику

У приміщеннях інфекційної лікарні на вулиці Лаврській, де перебувають хворі на ВІЛ/СНІД пацієнти, намагалися вимкнути опалення, водопостачання та електрику. Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на голову Координаційної Ради "Всеукраїнської мережі ЛЖВ" Володимира Жовтяка.

«Сьогодні приблизно о 5-й години вечора головний інженер Лаври відключив опалення, світло і воду, намагаючись тим самим вигнати пацієнтів на вулицю. Завдяки активному протесту медперсоналу і самих пацієнтів вдалося відстояти право перебуває в лікарні на Лаврській. Ми домоглися хоча б того, що нам включили воду і світло», - розповів Жовтяк.

Сам же інженер зізнався , що діяв за вказівкою керівництва. 

Водночас, у коментарі Тиждень.ua активісти повідомили, що наразі конфлікт вирішено, вода, електрика і опалення увімкнені. Втім, пацієнти не виключають повторних спроб відключення комунікацій.

"Можливо, згодом будуть якісь спроби (відключення водопроводу, опалення, електрики), проте ми готові дати відсіч", - розповів Дмитро Шерембей, член "Всеукраїнської мережі ЛЖВ".

Нагадаємо, раніше повідомлялося про закриття клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, що розташована біля Києво-Печерської Лаври. У ній лікуються пацієнти з діагнозом ВІЛ/СНІД та вірусними гепатитами.

13 березня 2013 року бюро президії Нацакадемії медичних наук постановило "упродовж двох тижнів виписати та у подальшому не проводити госпіталізацію хворих у відділення вірусних гепатитів та нейроінфекцій клініки Інституту, а за необхідності – перевести хворих до закладів охорони здоров`я Києва".

Але вже 23 березня Національна академія медичних наук України скасувала своє рішення про припинення госпіталізації до клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб.

Однак вже на початку липня депутат від "Батьківщини" Леонід Ємець заявив, що лікарню Інституту епідеміології та інфекційних хвороб мають остаточно виселити з приміщення на території Лаври.

Як відомо, 8 жовтня представники ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" закликали Миколу Азарова припинити геноцид пацієнтів клініки "Лавра". Перед Кабміном виклали сотні пар взуття хворих як нагадування про те, що влада закриває очі на смертельну небезпеку для хворих, пов'язану з виселенням лікарні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.