НОВИНИ

Лавринович сумнівається, що судді Волкову вдасться скоро поновитися на посаді

Колишній суддя Верховного Суду Олександр Волков може знову стати суддею лише у разі його повторного призначення на цю посаду. Про це сказав голова Вищої ради юстиції Олександр Лавринович.

«Що стосується того, щоб суддя (Волков) знову зайняв посаду у Верховному Суді, то сьогодні, з юридичної точки зору, я такої можливості не бачу. Це може відбутися лише шляхом нового призначення», - вважає Лавринович.

Він також підкреслив, що для повернення судді Волкова до Верховного Суду необхідна зміна багатьох процесуальних норм.

Лавринович також додав, що найближчим часом цей суддя навряд чи буде відновлений на посаді.

Нагадаємо, 9 січня Євросуд ухвалив рішення в справі “Волков проти України” та зобов’язав поновити Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України. Євросуд визнав чотири порушення статті 6 Конвенції з прав людини (право на чесне провадження), а також порушення статті 8 (право на повагу до приватного та родинного життя). Зокрема, Євросуд встановив порушення принципів незалежного та неупередженого трибуналу як, під час перегляду рішень Волкова представниками Вищої Ради Юстиції, так і в зв’язку з тим, що частина депутатів ВР голосувала за інших, відсутніх у залі парламенту на момент голосування щодо його звільнення.

27 травня Європейський суд із прав людини відхилив прохання України переглянути справу за позовом колишнього судді Верховного суду Олександра Волкова.

Таким чином, рішення у справі стало остаточним: українська держава має поновити Волкова на посаді за першої можливості та виплатити компенсацію.

Олександр Волков був суддею Верховного суду України з червня 2003 року. 17 червня 2010 року Верховна Рада на підставі подання Вищої Ради Юстиції та рекомендацій Комітету з питань судочинства схвалила рішення про звільнення Волкова з посади за порушення присяги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.