НОВИНИ

У Пшонки помітили, що міліція часто порушує права неповнолітніх

Працівники МВС часто порушують права неповнолітніх при їх затриманні, складанні адмінпротоколів та притягненні до адміністративної відповідальності. Про це заявив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей ГПУ Михайло Кунденко, передає прес-служба ГПУ.

За словами Кунденка, впродовж поточного року стосовно неповнолітніх органами внутрішніх справ складено майже 20 тисяч протоколів про вчинення адміністративних правопорушень. Найбільше в Донецькій, Одеській, Вінницькій, Дніпропетровській та Луганській областях. Понад 10 тисяч дітей доставили в органи внутрішніх справ. Найбільше в Одеській, Дніпропетровській, Тернопільській, Рівненській областях. Більше ніж дві третини протоколів складено за куріння підлітками тютюнових виробів у заборонених місцях - 48%, розпивання спиртних напоїв або появу у п’яному вигляді у громадських місцях - 25%.

За його словами, у кожному другому регіоні працівники міліції допускають порушення прав дітей при адміністративному затриманні.

«Так особистий огляд дітей та їх речей проводиться за участі лише одного понятого, понятих різної статі або взагалі без них. В окремих випадках у якості понятих залучаються працівники органів внутрішніх справ. Такі порушення виявлено у Вінницькій, Запорізькій та Луганській областях», - зазначив Кунденко.

У ГПУ додали, що працівники органів внутрішніх справ проводять дактилоскопіювання (експертиза, під час якої беруть відбитки пальців людини - Ред.) доставлених та затриманих у адміністративному порядку неповнолітніх за відсутності для цього будь-яких правових підстав.

«Крім того, працівниками міліції складаються протоколи стосовно підлітків, які на момент вчинення правопорушення не досягли 16-річного віку, з якого настає адміністративна відповідальність» - повідомив Кунденко та додав, що такі порушення законодавства встановлено у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Запорізькій та Львівській областях.

Він додав, що в результаті перевірок 164 службові особи притягнуті до дисциплінарної відповідальності, оскаржено 63 судових рішення, скасовано 21 постанову про притягнення неповнолітніх до адміністративної відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.