НОВИНИ

Мера Олександрії піймали на корупції

Мера міста Олександрія (Кіровоградська область) Степана Цапюка звинуватили у передачі земельної ділянки фірмі, співзасновником якої є його син.

За даними МВС, у червні Цапюк провів через міську раду рішення, згідно з яким земельну ділянку площею понад 11 тис. кв. м передали фірмі, співзасновником якої є син мера, пише "Комерсантъ-Україна".

Цапюку пред'явили обвинувачення у вчиненні корупційного діяння за ст. 172-7 Кодексу про адміністративні правопорушення ("порушення вимог, що стосуються повідомлення про конфлікт інтересів"; передбачає штраф у розмірі від 170 грн до 1500 грн). Видання також зазначає, що має у розпорядженні копію заяви громадської організації "Ліга підприємців Олександрії", на підставі якої працівники міліції проводили перевірку діяльності мера.

У заяві повідомляється, що 3 червня сесія міської ради Олександрії дозволила фірмі, співзасновником якої є молодший син Цапюка Максим, викупити земельну ділянку площею більше 11 457 кв. м. Мер особисто поставив проект рішення на голосування і взяв у ньому участь.

Однак, як встановила перевірка ГУБОЗ МВС, Цапюк не повідомив депутатам міськради про наявність конфлікту інтересів, чим порушив ст. 12-1 закону "Про службу в органах місцевого самоврядування", згідно з якою він повинен був негайно повідомити про цю ситуацію. Заперечення окремих опозиційних депутатів, яких зацікавило, чому ставка орендної плати на земельну ділянку складає всього 3% від ринкової вартості землі, а не 12%, як для інших підприємців, були проігноровані.

"При Цапюку корупція в місті досягла небачених масштабів. Через родичів і друзів він контролює безліч підприємств, йому належать магазини, земельні ділянки, дійшло до того, що навіть в морзі холодильники здаються в оренду", - розповів журналістам в.о. голови громадської організації "Ліга підприємців Олександрії" Олександр Сердюк.

За його словами, аж до жовтня, незважаючи на ряд відповідних заяв, реакції з боку місцевої міліції та прокуратури не було. "Нам лише повідомляли, що в діях мера "немає ознак правопорушення", - зазначив Сердюк.

Втім, у підсумку представники організації звернулися до адміністрації президента, звідки в кінці вересня заяву перенаправили до Генпрокуратури, а звідти - до МВС.

7 жовтня матеріали перевірки передали до міського суду Олександрії, після чого їх направлять до міськради.

"За всі роки це перший випадок, коли проти нашого мера почалися якісь конкретні дії, - розповів заступник голови опозиційної меру фракції "Партії промисловців і підприємців" у міськраді Віктор Голобородько. - Тепер у міськради з'являться підстави для висловлення йому вотуму недовіри, наша фракція буде послідовно цього добиватися". 

Цапюк, якого тричі обирали мером Олександрії - в 1998, 2006, 2010 роках, - спростовує всі звинувачення.

"За час, який я керую містом, вжито низку реформ - в медицині, транспорті, житлово-комунальному господарстві. У нас в лікарнях реально діють пільги, у школах немає поборів, але тим, кого відсунули від годівниці, це, звичайно, не подобається, тобто все, що робиться проти мене - це підступність недоброзичливців. Я своєї провини не визнаю, про що заявив і співробітникам міліції. Те, що син - співзасновник підприємства, я не приховував, до того ж напередодні сесії я належним чином поінформував відповідні органи про конфлікт інтересів", - заявив Цапюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.