НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Експерт: на модернізацію армії потрібно $2,5 млрд

Для модернізації української армії необхідно $2,5 млрд. Про це заявив Леонід Поляков, позаштатний експерт з безпекових питань Центру Разумкова, під час круглого столу "Загрози військової безпеки й проблеми реформування Збройних сил України", повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

На думку експерта, для модернізації армії необхідно почати виконувати планові показники розвитку Збройних Сил, затверджених президентом. Загалом же, за словами Полякова, на модернізацію армії потрібно $2,5 млрд.

Учасники круглого столу зазначили, що наразі реформа української армії неможлива. За їх словами, на сьогодні головне - сповільнити її розпад і паралельно розробити нову модель Збройних Сил. Експерти, зокрема, пропонували у якості альтернативи створення народного ополчення за швейцарським зразком разом із контрактною армією.

Водночас, депутат від ВО «Свобода» Юрій Сиротюк з посиланням на  генерального директора ДП «Конструкторське бюро «Південне» Олександра Дегтярева заявив, що наразі стан військової техніки є критичним.

«Термін служби всіх видів озброєння закінчився. Зважаючи на прогноз розвитку економіки, і граничні розміри бюджетних коштів, у середньостроковій і віддаленій перспективах навряд чи вдасться забезпечити переозброєння армії на сучасні зразки», – сказав депутат.

Як раніше повідомлялося, екс-міністр оборони Дмитро Саламатін заявляв, що з 1 січня 2014 року Збройні Сили України перейдуть на контрактну основу.

Перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко раніше заявив, що останній призов заплановано на кінець 2013 року.

У жовтні минулого року президент України Віктор Янукович вкотре пообіцяв перевести українську армію на контрактну основу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.