НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

З початку року до Януковича надійшло щонайменше десять звернень про помилування Тимошенко

З початку цього року відомі політики, видатні діячі та інші представники громадськості зверталися до Віктора Януковича із закликом звільнити Юлію Тимошенко. У тому числі щонайменше десять звернень стосувалися помилування екс-прем'єра.

Нещодавно спостерігачі Європарламенту Пет Кокс та Алєксандр Кваснєвський, за словами захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка, передали президенту Віктору Януковичу прохання про помилування екс-прем'єра. Як зазначив Власенко, це зумовлено необхідністю юридично легалізувати можливість виїзду Тимошенко за кордон.

Подібні звернення з проханням помилувати Тимошенко були й раніше. Так, 21 березня з таким зверненням до Януковича звернулося близько 100 видатних діячів України. Лист оприлюднили Герої України: письменник Дмитро Павличко, голова комісії з питань помилування при президенті України (2005-2008 рр.) Левко Лук'яненко, а також суддя міжнародного кримінального трибуналу по колишній Югославії в Гаазі Володимир Василенко.

Найбільша кількість звернень до Януковича з такими ж проханнями надійшла впродовж квітня-травня цього року. Зокрема, 19 квітня з клопотанням про звільнення від тюремного ув’язнення екс-прем’єр-міністра шляхом поминування до Януковича звернулися українські дипломати. Під документом поставили свої підписи: екс-міністри закордонних справ Борис Тарасюк і Петро Порошенко,  екс-заступники міністра закордонних справ Валентин Наливайченко та  Валерій Чалий,  перший посол України в США, екс-віце-президент ПА ОБСЄ Олег Білорус,  посол Володимир Василенко,  поет, посол, Герой України  Дмитро Павличко.

Лист-прохання про помилування Тимошенко до Адміністрації президента передали жінки-депутати від опозиційних партій. Прохання підписали понад 20 народних депутатів-жінок.

10 квітня з клопотанням про помилування екс-прем’єра до Януковича звернулася Українська Гельсінська спілка з прав людини. Звернення підписали голова правління Євген Захаров та виконавчий директор Аркадій Бущенко.

23 квітня до звернень долучились 16 представників правничої спільноти, юристи-практики та науковці.  «Юлію Тимошенко засуджено за дії, які, за висновками вітчизняних і зарубіжних експертів, підпадають лише під політичну відповідальність, але аж ніяк не кримінальну», – наголосили юристи.

Згодом до Януковича звернулися понад 30 відомих громадських діячів, представників експертної та політологічної спільноти (серед них Олексій Гарань, Володимир Фесенко, Ірина Бекешкіна, Олександр Сушко, Тарас Березовець, Олег Медведєв, Ігор Жданов, Олег Рибачук, Вікторія Сюмар тощо), а також колишні урядовці (Йосип Вінський, Іван Васюник, Микола Томенко, Віктор Пинзеник, Петро Крупка, Микола Оніщук, Василь Куйбіда, Роман Зварич, Роман Безсмертний, Юрій Продан, Юрій Луценко, Василь Вовкун, Василь Князевич, Олексій Кучеренко, Борис Тарасюк, Юрій Мельник, Станіслав Ніколаєнко, Людмила Денісова тощо).

На початку травня предстоятелі християнських Церков просили Януковича "проявити милосердя і згідно християнської традиції до Свята Воскресіння Христового помилувати Тимошенко”. Звернення підписали предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет; предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій; глава УГКЦ Святослав Шевчук; президент Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн-баптистів В’ячеслав Нестерук; єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко; Архієпископ Римо-Католицької Церкви в Україні Петро Мальчук.

А17 травня про помилування Тимошенко Януковича просили Герої України В'ячеслав Брюховецький, Сергій Бондарчук та Левко Лук'яненко. 

Нагадаємо, 27 квітня Комісія при президентові у питаннях помилування розглянула питання про помилування екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко і вирішила, що воно - передчасне. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.