НОВИНИ

Держкіно оголосило конкурс на фільм про Кравчука

Державне агентство з питань кіно планує зняти неігровий фільм, присвячений 80-річниці від дня народження першого президента України Леоніда Кравчука. Про це йдеться в оголошенні конкурсу кінопроектів для формування програми виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2014-2015 роки з метою отримання державного фінансування за державним замовленням або державною фінансовою підтримкою.

Конкурсом запропоновано п'ять тем фільмів, виробництво яких буде здійснено державним коштом.

У тематичній серії «неігрові фільми» представлено, зокрема,  80-річчя від дня народження Леоніда Кравчука, подвиг героїв бою під Крутами та боротьба за державну незалежність України в 1917-1920 роках, 80-ті роковини Голодомору в Україні та вшанування пам'яті жертв геноциду української нації 1932-1933 рр.

Крім того Держкіно пропонує виробникам зняти дитячі, анімаційні чи неігрові фільми на теми подвигу воїнів інтернаціоналістів та стрічки, присвячені 70-й річниці перемоги у Другій світовій війні.

  Відбір стрічок, які отримають державне фінансування, триватиме до 28 листопада.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів затвердив план заходів святкування 80-річчя екс-президента Леоніда Кравчука в 2014 році. Згідно з розпорядженням уряду №591 від 3 липня, з нагоди ювілейної дати будуть проведені: фотовиставка, присвячена діяльності Кравчука, наукова конференція щодо інституту президентства в системі державної влади України та урочистий вечір у Національній опері.

 Леонід Кравчук підтримав створення до його 80-річчя виставки або документального фільму про епоху здобуття Україною незалежності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.