НОВИНИ

У Кенії назвали імена терористів, які захопили торговий центр

У Кенії оприлюднили імена чотирьох бойовиків, які загинули під час нападу на торговий центр у Найробі, повідомляє Associated Press.

Як повідомили представники кенійських збройних сил, нападниками  на торговий центр були  Абу Баарь аль -Судані, Омар Набхан, Хаттаб аль - Кені та Умайр. Ці четверо були вбиті під час штурму центру військовими.

Майор Еммануель Чірчір заявив агенції Reuters, що Абу Баарь аль -Судані був "досвідченим бойовиком" із Судану. Слідство вважає, що саме він був лідером групи нападників.

Як відзначив майор кенійської армії, Набхан був кенійцем арабського походження, аль - Кені - родом з Сомалі і мав зв'язки з "Аль -Шабаб", про Умайре поки мало відомостей.

В той же час керівник кенійської поліції Девід Кімайо заявив телеканалу KTN, що  влада вважає, що нападників могло бути від чотирьох до шести осіб, попри попередні заяви про 10-15 бойовиків. Як відзначив Кімайо, "нікому з них не вдалося врятуватися втечею після нападу" .

Голова  поліції також сказав, що - всупереч зробленим раніше заявам - в нападі на торговий центр не брала участі так звана "біла вдова" -  британська громадянка Саманта Льютуейт, вдова одного з організаторів вибухів у Лондоні 7 липня 2005 року.

"Ми встановили, що вона не брала участь у нападі на торговельний центр. Там не було жодної жінки", - сказав Кімайо.

 В той же час кенійське телебачення супроводжувало оголошення імен чотирьох нападників кадрами з камер спостереження з однієї частини будівлі. На них  видно, як бойовики спокійно крокують торговим центром, тримаючи в руках автомати.

Нагадаємо, 21 вересня бойовики ісламістського угруповання "Аш-Шабаб" захопили елітний торговий центр  в Найробі. Зловмисники відпустили усіх мусульман, після чого відкрили вогонь по людях, які залишилися в будівлі.

Жертвами нападу стали 68 людей, близько 200 отримали поранення. Згідно з даними кенійського відділення Червоного Хреста, 39 людей  досі вважаються зниклими безвісти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.