НОВИНИ

У Київенерго вирішили, що обіцянки КМДА включити киянам тепло їх не стосуються

"Київенерго" продовжує підключати споживачів до централізованого опалення і забезпечувати гарячим водопостачанням, попри зниження тиску газу на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. Про це сказано в повідомленні енергокомпанії.

Повідомляється, що управління магістральних газопроводів "Київтрансгаз" згідно з дорученням НАК  "Нафтогаз України" 3 жовтня  о 14:00 знизило тиск газу на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 компанії "Київенерго".  Компанія вказує, що наразі на роботу теплоелектроцентралей зниження тиску газу не вплинуло, вони продовжують працювати та утримувати необхідну температуру.

 "Однак у зв'язку з очікуваним зниженням температури і похолоданням необхідні параметри теплоносія дотримані не будуть. У зв'язку із цим без гарячого водопостачання й теплопостачання залишаться понад 7 тисяч споживачів (житлових будинків, об'єктів соцсфери) у Деснянському, Оболонському, Печерському, Голосіївському, Шевченківському, частини Дарницького районів столиці", - сказано в повідомленні.

 "Київенерго" вказує, що через заборгованість бюджету по компенсації різниці в тарифах, а також несвоєчасними розрахунками споживачів, особливо бюджетної сфери, за електричну і теплову енергію, компанія не може забезпечити своєчасні розрахунки за спожитий природний газ перед "Нафтогазом". Зокрема, станом на 1 жовтня  заборгованість становить 2,1 млрд гривень, тоді як загальна заборгованість споживачів за теплову і електричну енергію перед "Київенерго" - 2,263 млрд гривень, а обсяг некомпенсованої різниці в тарифах на теплову енергію становить 1,588 млрд гривень.

Як заявив генеральний директор  "Київенерго" Олександр Фоменко, на державному рівні питання про виділення компенсації різниці в тарифах залишається не вирішеним. « Є реальна загроза в питанні наявності газу і подачі на теплові джерела. Борги за спожиті енергоресурси бюджетних організацій тільки ростуть. Через це є ризик залишити понад половини столичних споживачів без тепла і гарячої води. І все це - в опалювальний сезон", - заявив Фоменко.

Нагадаємо, у КМДА заявили, що  3 жовтня в Києві до кінця дня будуть підключені до опалення всі дитячі садочки та закінчується підключення лікарень та шкіл.

У  столиці вже опалюється 2 тисячі 389 житлових будинків (22% від загальної кількості).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.