НОВИНИ

Літнім людям в Україні живеться краще ніж у Росії, але гірше ніж у Грузії

Кращою в світі країною за якістю життя для літніх людей визнано Швецію. Україна у рейтингу Global AgeWatch Index 2013 благодійної організації Help Age International посіла 66 місце.

Рейтинг, розроблений за підтримки Фонду ООН у сфері народонаселення (UNFPA), складений вперше у світі для вимірювання якості життя та добробуту людей похилого віку.

Global AgeWatch Index 2013 відображає ситуацію з задоволеннями потреб літніх людей у 91 країні світу. Для визначення цього індексу використовувались 4 показники: економічна безпека, можливості у роботі та освіті, стан здоров'я, сприятливе середовище для життя.

Згідно з цим індексом, найкраще живеться людям віком від 60 років у Швеції (1 місце), Норвегії (2 місце), Німеччині (3 місце).

Далі у рейтингу йдуть Нідерланди (4 сходинка), Канада (5 місце), Швейцарія (6 місце), Нова Зеландія (7 місце), США (8 місце), Ісландія (9 місце) та Японія (10 місце).

Україна у рейтингу посідає 66 місце, одразу за Південною Африкою. Польща - 62-га, Грузія – 37-а, Росія – 78-а. 

За показниками доходів і фінансового благополуччя людей похилого віку Україна у світі на 39 сходинці, за показником якості здоров’я – на 77, можливості освіти і роботи в Україні не такі вже й погані – країна опинилась за цим показником на 35 сходинці, найгірша ситуація зі сприятливим для життя таких людей середовищем – Україна за цим показником аж на 86 сходинці з 91 країни, які оцінювались.

Експерти підкреслюють, що старіюче населення стає все більшим викликом для багатьох країн світу.

Якщо в 2012 році кількість людей на планеті старше 60 років складала 809 млн осіб (11% населення), то, згідно з прогнозами, до 2030 року воно досягне 1,37 млрд осіб (16 % ), а до 2050 року - 2,03 млрд осіб (22%). Тобто через 40 років кожному четвертому жителю землі буде 60 років або більше.

"Світ стрімко старіє: людей у віці старше 60 років вже більше, ніж дітей у віці до 5 років, а до 2050 року кількість літніх перевищить число дітей, віком до 15 років", - каже головний виконавчий директор HelpAge International Сільвія Стефаноні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.