НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Кандидат Тягнибока у Києві чекає "спойлерів" й неправедного суду

Об’єднана опозиція «Батьківщина» та ВО «Свобода» підтримають на перевиборах до Верховної Ради в 223 виборчому окрузі (м. Київ) кандидата від «Свободи» Юрія Левченка. У цьому Тиждень.ua запевнив сам Левченко.

«Я буду знову висуватись на цьому окрузі, і в «Свободі» це навіть не обговорювалось. Що стосується «Батьківщини», то вони офіційно запевнили, що підтримають нашу кандидатуру й не висуватимуть своїх кандидатів, так само, як ми не висуватимемо своїх представників у їхніх чотирьох округах», - заявив він.

«Що стосується партії УДАР, то я вірю, що там дотримаються декларації про взаємну підтримку, котру лідери трьох опозиційних партій підписали незабаром після того, як у всіх нас вкрали перемогу в п’яти округах», - додав Левченко.

За його словами, після офіційного старту виборчої кампанії 15–16 жовтня «Свобода» проведе «технічний» з’їзд, котрий затвердить Левченка кандидатом у народні депутати, оскільки такою є вимога законодавства до висуванців від партій.

При цьому Левченко вважає, що влада може спробувати анулювати його реєстрацію Центрвиборчкомом.

«ЦВК, гадаю, зареєструє мене кандидатом, але потім за чиєюсь скаргою який-небудь суд може під надуманим приводом спробувати зняти мене, адже я не є надто відомим політиком, і це може не викликати великого резонансу на Заході», - зазначив Левченко.

Він також спрогнозував, що з боку влади на окрузі може бути висунуто кілька «псевдо-опозиційних» кандидатів, покликаних розмити голоси опозиційного електорату. За даними Левченка, на 223 окрузі кандидата від Партії регіонів можуть підтримати до 25 % виборців, «куплених подачками ще за Черновецького».

Як стверджують у «Свободі», від влади на 223 окрузі може висуватися, зокрема, екс-заступник голови Київської держадміністрації Олександр Мазурчак, котрий подав у відставку після невдалих дій столичної влади щодо боротьби зі стихійним лихом у березні.

Водночас лишається невідомим, чи братиме участь у виборах на 223 окрузі головний конкурент Левченка під час виборів-2012, екс-голова Шевченківської РДА у місті Києві Віктор Пилипишин. Сам він сьогодні був недосяжний для коментарів з цього питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.