НОВИНИ

МЗС вручило ноту російському дипломату через арешт затриманого на судні Greenpeace українця

Міністерство закордонних справ стурбоване рішенням російського суду про відхилення клопотання з боку захисту й генконсульства України в Санкт-Петербурзі щодо зміни запобіжного заходу громадянину України Руслану Якушеву, затриманому на борту судна Greenpeace Arctic Sunrise. Про це повідомив речник МЗС Євген Перебийніс.

Дипломат повідомив, що 30 вересня у МЗС був запрошений тимчасовий повірений у справах Росії в Україні з метою обговорення цієї ситуації, і йому було вручено ноту протесту.

  Перебийніс вказав, що адвокат Якушевича готує  апеляцію на це рішення, у зв'язку із чим МЗС попросив російську сторону врахувати їх стурбованість ситуацією.

 Як відомо, 29 вересня Ленінський райсуд Мурманська на два місяці  продовжив арешт українця Руслана Якушева, який працював на судні Greenpeace Arctic Sunrise поваром.

19 вересня міжнародна група екологів намагалася провести акцію протесту проти видобування нафти на Арктичному шельфі – на нафтовій платформі в Печорському морі. Пізніше їхній корабель   взяли штурмом російські прикордонники, які вирішили конвоювати судно до Мурманська.   

24 вересня слідчий комітет Росії (СКР) порушив кримінальну справу за статтею «піратство» у зв’язку зі спробою проникнення екологів Greenpeace на нафтову платформу у Печорському морі.  Офіційний представник СКР Владімір Маркін заявив, що ця акція загрожувала суверенітету Росії й екологічній безпеці регіону, а тому всі її учасники будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, незалежно від громадянства.

Amnesty International оприлюднила вимогу до влади Росії звільнити активістів Greenpeace, оскільки звинувачення їх у піратстві безпідставні.

Першим серед затриманим на два місяці арештували російського фотокореспондента Дєніса Сінякова, який висвітлював акцію. Це викликало протест російських ЗМІ