НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

У Януковича вирішили обережно приєднатися до боротьби СНД з тероризмом

Україна готова частково приєднатися до договору країн – учасниць Співдружності Незалежних Держав про співробітництво у боротьбі з тероризмом. Відповідний законопроект подав до Верховної Ради президент України.

Згідно з документом, сторони надають одна іншій різноманітну матеріально-технічну та інформаційну допомогу, що сприяє відверненню терористичних актів або ліквідації їх наслідків, надають консультативні послуги, сприяють підвищенню кваліфікації працівників відповідних органів тощо.

Також будь-яка країна, що приєдналась до договору, може звернутися до інших учасників договору по «практичну допомогу» у боротьбі з тероризмом, зокрема – направлення антитерористичних та інших спеціальних підрозділів.

Згідно з поданим законопроектом, Україна має намір приєднатися до договору за винятком тих його пунктів і статей, котрі регламентують надання «практичної допомоги» в протидії тероризму одними державами на території інших.

Від 1999 року учасниками договору стали Азербайджан (з особливою думкою), Вірменія, Грузія (із застереженнями), Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан. Договір відкрито також для держав, котрі не входять до СНД.