НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Янукович хоче "спільний розшук" із СНД

Україна має намір приєднатися до договору країн – учасниць Співдружності Незалежних Держав про міждержавний розшук осіб. Про це йдеться у проекті закону, поданого до Верховної Ради президентом України.

Згідно з документом, правоохоронні органи України зможуть співпрацювати з відповідними органами інших держав – учасниць договору, зокрема, для розшуку осіб, що переховуються на території цих країн від слідства або ухиляються від виконання рішення суду, а також для розшуку зниклих безвісти тощо.

В свою чергу, правоохоронні органи країн-підписантів зможуть провадити аналогічну діяльність на українській території.

Згідно з договором, централізований банк даних міжнародного розшуку створено в Міністерстві внутрішніх справ Російської Федерації.

Сьогодні учасниками договору є 9 країн: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизія, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан. Досі не приєднувались до договору Україна та Туркменія.

Як відомо, 2005 року, після Помаранчевої революції, до Росії виїхала низка українських чиновників, що стали фігурантами кримінальних справ в Україні. Жодного з них РФ на запит українських правоохоронних органів не видала, посилаючись на відсутність відповідних угод.