НОВИНИ

В Австрії коаліція соціал-демократів та консерваторів зберегла більшість в парламенті

В Австрії на парламентських виборах, які відбулись 29 вересня, соціал-демократична партія набрала 27,1% голосів. Партнер СДП по коаліції - Австрійська народна партія, отримала 23,8% голосів виборців. Про це свідчать попередні результати підрахунку 100% бюлетенів, повідомляє МВС країни.

Таким чином, чинна правляча коаліція зберегла більшість у Національній раді. Соціал-демократи матимуть  53 місця, а   народники 46  - з 183 у  парламенті.

В той же час обидві партії втратили понад по 2% голосів, порівняно з виборами 2008 року.

Президент країни Хайнц Фішер  заявив про готовність підтримати коаліцію соціал-демократів і "народників", незважаючи на те, що рівень її підтримки в суспільстві скоротився.

Соціал-демократи лідирували в Відні, Верхній Австрії, Карінтії і Бургенланді. "Народники" перемогли в Нижній Австрії, Зальцбурзі, Тиролі і Форарльберзі. У Штирії на перше місце вийшла Партія свободи.

Правонаціоналістичні Австрійська партія свободи, яка загалом отримала 21,4% голосів, збільшить своє представництво в Національній раді до 42 депутатів.

У "зелених" з 11,5% голосів, буде 22 місця. Сформована австро-канадським мільярдером Франком Штронахом  "Команда Штронаха" отримала 5,8% голосів і розраховує на 11 місць в парламенті. Нова ліберальна партія "Нова Австрія" подолала 4-відсотковий бар'єр та буде представлена дев'ятьма депутатами.

Попередні дані не враховують голосів тих, хто голосував поштою. Остаточні офіційні результати виборів повинні бути оголошені 16 жовтня.

Читайте також: Як змінилася електоральна мапа Європи протягом останнього року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.