НОВИНИ

В Австрії на парламентських виборах перемагає коаліція

В Австрії соціал-демократична та народна партії змогли набрати більшість голосів на парламентських виборах, які відбулись 29 вересня.

Згідно з  попередніми даними  підрахунку 75% бюлетенів,  Соціал-демократична партія Австрії та Австрійська народна партія отримали  - 27,1 і 23,8% голосів відповідно.

Таким чином, партнери по коаліції, втративши 9 з 183 місць у Національній раді, все ж залишили за собою 99 мандатів при 92 необхідних для формування більшості в парламенті і створення уряду.

Відтак, чинний канцлер і лідер соціал-демократів Вернер Файман має всі шанси зберегти за собою крісло голови уряду.

Згідно з попередніми даними,  свої позиції зміцнила Австрійська партія свободи,  набравши 21,5% голосів виборців. Її представництво у Нацраді збільшиться до 42 місць.

Партія "зелених", хоч і не дотягла до рівня, прогнозованого соціологічними опитуваннями, але поліпшила свій результат - за неї проголосувало 11,4%, що гарантує їй 22 мандати в парламенті.

Партії "Команда Штронаха" і "Нова Австрія" змогли отримати  5,8 і 4,8% голосів виборців відповідно, це дає їм право зайняти 11 і 9 місць у новому складі нижньої палати парламенту.

"Союз за майбутнє Австрії"  не подолав чотиривідсоткового бар'єру і буде змушений через вісім років парламентської діяльності покинути Національна рада.

Читайте також: Як змінилася електоральна мапа Європи протягом останнього року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.