НОВИНИ

Асад запевнив, що виконає забов’язання щодо хімічної зброї

Сирія буде дотримуватися висунутих Радою Безпеки ООН умов щодо знищення хімічної зброї. Про це заявив президент Сирії Башар Асад в інтерв'ю італійському телеканалу RaiNews24.

"Ми приєдналися до міжнародної угоди проти придбання і застосування хімічної зброї ще до того як була прийнята резолюція", - сказав Асад  

Також він заявив, що готовий залишити свою посаду,  але вважає, що зараз він потрібен країні.  "Якщо те, що я покину свій пост, поліпшить ситуацію, я готовий піти на це. Але зараз я повинен залишатися президентом", - заявив він.

"Під час шторму не можна залишати корабель. Моя місія - привести цей корабель у порт і не кидати його", - додав Асад.

Водночас президент Сирії сказав, що влада не має намірів вести переговори з озброєною опозицією в рамках конференції у Женеві. "Якщо повстанці озброєні, то це вже не опозиція, а терористи. І ми не можемо вести дискусії ні з терористами, ні з "Аль-Каїдою" та її прихильниками, ні з тими, хто закликає до військового втручання в Сирію", - заявив він.

"Якщо вони складуть зброю, то ми готові до діалогу з ними (на конференції "Женева-2"- ред.)", - додав він.

Нагадаємо, 28 вересня Рада Безпеки ООН схвалила резолюцію щодо знищення хімічної зброї в Сирії. Резолюція вимагає від усіх держав не надавати допомогу недержавним суб'єктам у виробництві, придбанні та застосуванні хімічної зброї.  Також у резолюції міститься заклик щодо припинення кризи в Сирії, яка вибухнула в 2011 році, почати політичний діалог сирійської влади і опозиції.

Читайте також: The Economist: Ослаблений Захід. Домовленість щодо сирійської хімічної зброї залишає без надії тих, хто цінує свободу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.