НОВИНИ

Політолог: У Франції симпатизують Путіну, бо він протистоїть гомосексуальним шлюбам

Французький політолог Філіпп Рено вважає, що питання легалізації гомосексуальних шлюбів зіштовхнулось з неочікуваним супротивом у Франції. Про це він сказав під час зустрічі в книгарня «Є» 26 вересня

 «США та Франція втілюють два полюси, між якими коливається ліберальна демократія. З одного боку, є велика частка моральності, в тому числі й  релігійної. З іншого боку, на іншому полюсі – ці моральні дебати нейтралізуються досягненням політичного консенсусу», - сказав Рено.

В той же час він підкреслив, наскільки по-різному у Франції та США постало питання  легалізації одностатевих шлюбів.

Політолог вказав, що президент США Барак Обама під час виборчої кампанії сприяв просуванню гомосексуальних шлюбів, і був підтриманий більшістю виборців.

«В той час як у Франції навпаки – інституції, які виступали за дозвіл одностатевих шлюбів,  отримали досить глибокий та неочікуваний супротив. І ми мали враження, що вся Франція повстала проти цього» - наголосив Рено.

 На його переконання, це можна пояснити тим, що  в  США  був зроблений акцент на рівні права – через юридичні, конституційні аспекти, а  шлюб розглядався як певний контракт між особистостями. Натомість, у  Франції шлюб залишається чимось більшим, аніж контракт, попри те, що країна раніше погодилась і на дозвіл абортів та контрацептивів.

 «Політизація моральних питань, які видавались трохи відсунутими на задній план,  знову повстала  дуже диво. Ми побачили їх важливу роль в сучасному житті», - додав він.

«У Франції на сьогоднішній день навіть у консервативній католицькій думці є великі симпатії до Росії і до Путіна, завдяки тому, що він протистоїть гомосексуальним шлюбам», - додав  Рено.

Як відомо, у травні президент Франції Франсуа Олланд підписав закон про одностатеві шлюби, що зокрема дозволяє таким парам усиновлювати дітей.

В той же час у червні Держдума РФ заборонила усиновлення російських дітей одностатевими сім'ями, а також особами з країн, де такі шлюби дозволені. 

Окрім того в Росії ухвалили закон, який має на меті захистити дітей від пропаганди гомосексуалізму, що передбачає штрафи.  За пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед дітей вважають поширення інформації, яка спрямована на «формування в дітей нетрадиційних сексуальних настанов, привабливості таких відносин, спотвореного уявлення про соціальну рівноцінність традиційних і нетрадиційних відносин», а також «нав'язування інформації, яка викликає інтерес до таких відносин».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.