НОВИНИ

Одеську мерію оштрафували на 11 тис грн за використання пісні "Queen"

Одеську мерію викрили в порушенні закону про авторські права - незаконному використанні пісні групи Queen "Show must go on".

Перероблений твір Фредді Мерк'юрі, Брайана Мея, Роджера Тейлора і Джона Дікона прозвучав 1 квітня 2011 року на одному з концертних майданчиків Гуморини поблизу археологічного музею . Виконував пісню один з одеських колективів.

Через два роки про це дізнався правовласник - компанія «КОМП МЮЗІК Паблішинг», яка ексклюзивно представляє в Україні каталоги двох всесвітніх корпорацій - EMI Music і Warner Music (пісні британського рок-гурту належать першій). У червні фірма звернулася до господарського суду Одеської області, і днями той виніс свій вердикт, частково задовольнивши позов ТОВ до міськради.

Дії організаторів Гуморини, які включили пісню в програму, визнані незаконними. Муніципалітет зобов'язали виплатити власнику прав більше 11 тисяч гривень («КОМП МЮЗІК Паблішинг» просило стягнути 86 тисяч, але суд визнав таку компенсацію надмірною).

Аргументи юристів мерії, які говорили , що визначити, чи та мелодія звучала в 2011-му році, неможливо, а також що Гуморина є загальноміським святом, який проводиться не з метою отримання доходу, суд до уваги не взяв.