НОВИНИ

Біля Індонезії затонуло судно з мігрантами з Близького Сходу: десятки загиблих

Біля індонезійського острова Ява затонуло судно з 120 нелегальними мігрантами з Близького Сходу, що спрямовувалися в Австралію. Загинули, щонайменше, 22 людини, більшість із них – діти.

"За словами поліції, судно з вихідцями з Йорданії, Лівану та Ємену прямувало до австралійського острова Різдва. Рятувальникам вдалося дістати з води 25 людей. Інші пасажири вважаються безвісти зниклими", - вказується в повідомленні.

Серед загиблих – громадянка Лівану і вісім її дітей. Батьку сімейства вдалося врятуватися.

Між тим, поки йшла рятувальна операція, австралійська влада запросила у Індонезії можливість повернути на її територію групу з 44 біженців. До них приєднали і частину тих, кого вдалося врятувати біля берегів Яви. Подібні дії дозволені у рамках угоди між двома країнами.

За декілька днів австралійський прем'єр-міністр Тоні Ебботт відвідає Джакарту з офіційним візитом, щоб обговорити проблеми нелегальної міграції.

Поки глава уряду відмовився надавати коментарі з приводу того, що сталося.

Не став спілкуватися з журналістами і міністр у справах імміграції Скотт Моррісон.

Як відомо, 19 липня 2013 влада Австралії заявила, що перестає надавати притулок іноземцям, які прибувають в країну нелегально.

Нагадаємо, у липні поблизу берегів індонезійського острова Ява затонуло судно з біженцями, що також прямувало до Австралії.

У червні, затонуло судно з біженцями в 170 кілометрах на північний захід від острова Різдва. У результаті пошукової операції були виявлені тіла 13 загиблих, всього на борту перебувало близько 55 осіб.