НОВИНИ

Кернес переклав провину за знищення дошки Шевельову на націоналістів

Мер Харкова Геннадій Кернес заявляє, що до знищення пам'ятної дошки мовознавцю Юрію Шевельову причетні "націоналістично налаштовані організації". Про це він сказав в ефірі Шустер Live.

«Таблицю розбили націоналістично налаштовані організації, аби знову звинуватити владу», – переконаний Кернес.

«Якщо б ми хотіли це зробити, ми б не виносили це на обговорення», – додав він.

«Головні спеціалісти в нашій країні з боротьби з пам'ятниками усім відомі. І по Полтавській області, і по Сумській області і по Київській області. Хто руйнує пам'ятники – навіть не приховують цього», - заявив Добкін.

«Ми збиралися демонтувати, виконавши рішення (міськради), цю дошку і передати її тим, хто її виготовив. Для того, щоб вони встановили б її в тому місці, де б вона не викликала такого резонансу», - заявив глава Харківської ОДА.

Коментуючи інформацію про те, що мер Львова Андрій Садовий готовий встановити пам'ятну дошку Шевельову у Львові, Добкін заявив: "Якщо мер Львова буде до кінця щирий у цьому, ми готові разом з ним виготовити цю дошку і передати її у Львів від харківської громади, нехай вішають у Львові".

Садовий підтвердив свій намір розмістити пам'ятну дошку Шевельову у Львові.

Як повідомлялось, 3 вересня до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагали заборонити.

У звязку з активізацією так званих антифашистів та намірами влади підтримати їхні вимоги, меморіальну дошку терміново відкривали майже вночі.

Незважаючи на заяви Громадського комітету зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова й громадських активістів про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки, а також на фальсифікацію голосів, та попри заклики науковців провідних університетів США, Канади і Британії зберегти дошку, 25 вересня регіонали і комуністи Харківської міськради проголосували за її демонтаж.

Буквально через півгодини після рішення міськради троє чоловіків розбили і забрали пам'ятний знак.

Пізніше Кернес заявив, що комунальні служби міста не причетні до демонтажу пам’ятної дошки, а в обласному управлінні МВС правоохоронці проводять перевірку за фактом демонтування. 

Читайте також Протистояння у Харкові: влада послідовно радянізує місто. Інтелігенція чинить опір