НОВИНИ

Інспекція сирійської хімзброї почнеться у жовтні

Міжнародні експерти почнуть інспектувати сирійський арсенал хімічної зброї у вівторок згідно з планом , який має схвалити головна організація з моніторингу зброї.

Організація із заборони хімічної зброї ( ОЗХЗ ) проголосує за проектом резолюції, що передбачає проведення інспекцій протягом 30 днів на всіх заявлених сирійським урядом об'єктах з хімічною зброєю.

Проект резолюції також наказує Сирії надати інспекторам ОЗХЗ доступ "до будь-якого іншого об'єкту, який, за заявою однієї з країн-учасниць, брав участь в сирійській програмі хімзброї".

Тим часом Папа римський Франциск у п'ятницю провів приватну аудієнцію з директором ОЗХЗ у Ватикані. В черговий раз закликавши до встановлення миру в Сирії, Франциск різко засудив використання хімічної зброї в цій країні.

Нагадаємо, Росія і США досягли згоди за проектом резолюції Ради безпеки ООН щодо Сирії.

Раніше сирійський уряд погодився на ініціативу Росії надати хімічну зброю країни під міжнародний контроль, аби уникнути військового удару.

20 вересня Організація із заборони хімічної зброї повідомила, що Сирія почала надсилати їй дані про свої хімічні арсенали.

Згідно зі звітом експертів ООН, який прилюднено 16 вересня, "природні, хімічні та медичні зразки надають виразні і переконливі докази", що в районі Дамаска 21 серпня використовувалися ракети класу "земля -земля" з нервово-паралітичним газом зарин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.