НОВИНИ

Четверо журналістів УНІАНу подали до суду на своє керівництво

27 вересня четверо журналістів, працівників інформаційного агентства УНІАН оскаржили в Шевченківському районному суді їхнє переміщення до новоствореного відділу телевізійного моніторингу. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на самих журналістів.

Позов подали Любов Жаловага, Валентина Романенко, Олександр Волинський і Тетяна Майданович (п'ятий переміщений журналіст Роман Романюк віднедавна вже не працює в УНІАН).

Факт подання позову також підтвердила «Телекритиці» юрист Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Тетяна Котюжинська, повідомляє "Телекритика".

Котюжинська зазначила, що у позовній заяві журналісти просять суд визнати їх переміщення у новостворений відділ телемоніторингу незаконним і зобов'язати гендиректора ТОВ «УНІАН» Вадима Осадчого скасувати відповідний наказ.

Також ситуація в агентстві УНІАН буде обговорюватися на прес-конференції у Брюсселі 30 вересня.

Як повідомляє прес-служба НМПУ, на ній йтиметься про боротьбу незалежних журналістів за свободу слова напередодні підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

У прес-конференції візьмуть участь: Марк Грубер, директор Європейської федерації журналістів, Юрій Луканов, голова Незалежної медіа-профспілки України, Сергій Воропаєв, брюссельський кореспондент інформаційного агентства УНІАН.

Нагадаємо, раніше працівники сайту УНІАН, яких переводили до іншого відділу, заявили, що розцінюють таке рішення як переслідування за виступи проти цензури та критику керівництва агенції. 

Згодом Незалежна медіа-профспілка повідомила, що керівництво інформаційного агентства УНІАН намагається звільнити свого кореспондента в Брюсселі Сергія Воропаєва за пунктом 4 статті 40 Кодексу законів про працю України (прогул без поважних причин).

Гендиректор агентства Вадим Осадчий повідомив, що брюссельського кореспондента інформагентства хочуть перевести на висвітлення питань СНД і МС. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.