НОВИНИ

На Харківщині засудили двох міліціонерів, через яких затриманий вистрибнув з вікна відділку

Первомайський міськрайонний суд Харківської області засудив двох колишніх міліціонерів Лозівського міськвідділку до семи з половиною років позбавлення волі через насильство над затриманим, катування, шахрайство та зловживання службовим становищем. Однак захист має намір оскаржити вирок. Про це повідомив прокурор Руслан Скуратович, повідомляє прокуратура Харківської області.

9 січня 2011 року лейтенант та капітан міліції доставили до міськвідділу мешканця Лозової разом із співмешканкою та донькою. Прокуратура встановила, що шляхом психологічного впливу та погроз правоохоронці змушували чоловіка зізнатись в кримінальному злочині.   Чоловік, побоюючись за здоров’я та життя сім’ї, вирішив привернути увагу та вистрибнув з  вікна четвертого поверху будівлі міськвідділу. Від отриманих тілесних ушкоджень, потерпілий помер у лікарні.

Також прокуратура заявила, що у квітні 2011 року під час слідства міліціонери провели  незаконний обшук у наркозалежного місцевого жителя та вимагали у нього гроші за не притягнення до кримінальної відповідальності

Суд визнав винним обох працівників правопорядку у скоєнні злочинів, передбачених ч. 3. ст. 365ККУ - перевищення службових повноважень із застосуванням насильства, що спричинило тяжкі наслідки, ч. 2 ст. 127 ККУ- катування за попередньою змовою групою осіб, ч. 2 ст. 162 ККУ - незаконне проникнення до житла особи, незаконне проведення огляду та обшуку вчинені службовою особою, ч. 2 ст. 190 ККУ - шахрайство, вчинене за попередньою змовою групою осіб, ч. 3 ст. 364  ККУ - зловживання службовим становищем вчинене працівником правоохоронного органу.

 Вирок не набрав законної сили. Триває термін апеляційного оскарження вироку.

Як писав Тиждень.ua, за останні десять років за перевищення влади або службових повноважень засудили 642 міліціонерів.