НОВИНИ

Регіонал відмовився від законопроекту, який обмежує доступ до публічної інформації

Депутат Партії регіонів Іштван Гайдош відкликав свій підпис під законопроектом про внесення змін до закону "Про доступ до публічної інформації". Про це повідомляє прес-служба депутата.

Гайдош заявив, що законопроект "потребує доопрацювання на основі пропозицій експертів та журналістів".

"Асоціації міст України, яка ініціювала відповідний законопроект, варто було провести експертну оцінку документу. Цей законопроект передчасно зареєстрували у парламенті", - заявив депутат ПР.

Він казав, що перед тим як надавати відповідний законопроект на розгляд парламенту, необхідно провести широке обговорення із залученням відповідних спеціалістів, організувати круглі столи, комітетські слухання. "Ми відкриті до спілкування. Громадськість та журналісти повинні безпосередньо приймати участь у розробленні змін", - йдеться в заяві політика.

Водночас Гайдош додав, що деякі положення чинного закону "Про доступ до публічної інформації" є недоцільними, оскільки не лише ускладнюють роботу органів державної влади і журналістів, але і призводять до зайвих бюджетних витрат.

Нагадаємо, раніше депутат фракції «Батьківщина» Валентин Королюк відкликав свій підпис під законопроектом, яким пропонується обмежити доступ до публічної інформації. Опозиціонер заявив, що  його підпис отримали «нечесним шляхом, у результаті маніпуляції з текстами законопроекту».

Ініціаторами законопроекту змін до закону "Про доступ до публічної інформації", виступили чотири народні депутати: троє депутатів від Партії регіонів - Іштван Гайдош, Олег Парасків та Олійник Володимир, та один від фракцій "Батьківщина"  Валентин Королюк.

Запропоновані зміни забороняють чиновникам спілкуватися з громадянами без інформаційного запиту, а також позбавляють заявників права особисто робити фотографії, ксерокопії та цифрові копії державних документів. Відповідь на інформаційний запит потрібно оплатити, якщо протягом 90 днів інформація запитувалася неодноразово, а відповідь зайняв більше десяти сторінок. Відповідно, на інформаційний запит дозволяється не відповідати, якщо громадянин не сплатив відповідь або не надав підтвердження оплати. Чиновникам також дозволяється не відповідати на запит, якщо в ньому не вказано ім'я автора, його поштову адресу і підпис.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.