НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Романюк: публічно я отримав підтримку «Батьківщини» на участь у довиборах в Раду

Опозиціонер Віктор Романюк, який наразі через відкриту проти нього кримінальну справу перебуває в Італії, планує у "будь-якому випадку" балотуватися у депутати на 94-му окрузі під час довиборів до Верховної Ради. Про це він заявив у коментарі Тиждень.ua.

Романюк висловив упевненість в тому, що ЦВК його зареєструє кандидатом і додав, що на довибори балотуватиметься у будь-якому випадку.

«Реєструватися я буду у будь-якому випадку. Зараз інший закон, президент його підписав і він опублікований. На виборах 2012 року була інша процедура: суб’єктом висування вситупала партія, вона подавала до ЦВК списки, зокрема і мажоритарників. Реєстрували довірених осіб, реєстрували кандидатів, реєстрували уповноважених осіб. За цю процедуру відповідало партійне керівництво. Наразі може ситуація змінилася, я не знаю деталей, але знаю, що загальний порядок такий, що не потрібна особиста явка – це 100%», – заявив Романюк.

«Наразі я вибудовую компанію на тому, що перебуватиму за межами України і проводитиму її дистанційно. В Україні мене представлятиме керівник штабу. Швидше за все, це буде хтось із керівників, який займався попередніми виборами», – зазначив опозиціонер.

Він також зауважив, що наразі його політична сила (ВО «Батьківщина» – Ред.) не надає фінансової підтримки, оскільки кампанія ще не почалася.

«Наразі політсила не надає мені фінансову підтримку, оскільки ще немає виборів. Я думаю, коли почнеться виборча кампанія - ми на цю тему говоритимемо», – зауважив він.

Коментуючи інформацію про розгляд опозиціонерами юридичних можливостей висунення його в народні депутати Романюк зазначив: «Відверто скажу, я прочитав інформацію (про консультації – Ред.). Офіційно цього мені не підтвердили, це на рівні чуток. Можливо виникли колізії із законодавством і вони по різному трактуються. Хтось сказав, хтось продублював. Публічно я отримав підтримку», – запевнив Романюк.

«На мій погляд це буде безглуздям, якщо партія мене не підтримає. Іншого кандидата – люди не підтримають», - резюмував він.

Нагадаємо, раніше народний депутат Сергій Пашинський у коментарі Тиждень.ua повідомив, що опозиціонери не визначились - чи подавати Віктора Романюка на реєстрацію кандидатом у народні депутати за 94 виборчим округом.

Нагадаємо, на початку лютого проти Віктора Романюка порушено кілька кримінальних справ. Зокрема, йому інкримінували замах на заволодіння майном в розмірі майже 40 мільйонів гривень скандального заводу з виробництва інсуліну "Індар". Суди щодо компанії тривають з 2008 року, однак Романюк як екс-заступник директора заводу став підозрюваним після виборів - з 30 січня 2013 року.

7 лютого Романюка оголосили в розшук, 22 березня його затримали в Італії, однак за тиждень суд прийняв рішення про його звільнення.

У липні Апеляційний суд Мілану відмовив Україні в екстрадиції Романюка.

Як відомо, 5 вересня  Верховна Рада призначила вибори народних депутатів у п’яти проблемних округах на 15 грудня 2013 року.

25 вересняпрес-служба «Батьківщини» повідомила, що в округах 94, 132, 194 та 197 висунуватиме тих же кандидатів від опозиції, котрі висувались там на парламентських вибрах 2012 року. Також у партії затвердили керівників штабів і основні напрямки стратегії та тактики кампанії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.