НОВИНИ

Азаров оголосив, що Україна вже почала співпрацювати з Митним союзом за формулою "3+1"

Урядова делегація під час засіданні Вищої Євразійської економічної ради у Астані почала реалізувати формулу "3+1" у відносинах України з Митним союзом. Про це заявив прем’єр-мінстр Микола Азаров на засіданні Уряду 26 вересня, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Це дуже важливий момент у наших відносинах, оскільки ми продовжуємо принципово стояти на тому, що розвиток торгово-економічних відносин з Євразійським союзом і СНД є стратегічним, надважливим і невід'ємним елементом нашої економічної політики», - підкреслив Азаров.

Він запевняє, що за 8 місяців поточного року, незважаючи на вплив світової кризи, в країнах Митного союзу спостерігається економічне зростання із збільшенням товарообігу на маже 17%.

За словами Азарова, за той же період, нагадаю, товарообіг між Україною і Росією скоротився на 20%, алле при цьому обсяг торгівлі України з країнами МС складає більше $60 млрд на рік, «а потенціал набагато вищий».

«Саме тому керівництво України спрямовує зусилля на те, щоб усунути всі перепони для повної реалізації нашого величезного потенціалу. Насправді наші країни просто "приречені" до взаємопов'язаного прогресу», - наголосив прем’єр.

Він також повідомив, що «наші партнери, жваво цікавляться євроінтеграційними процесами в Україні, тим, які перетворення принесе режим вільної торгівлі з Європейським Союзом».

За словами Азарова, він офіційно запропонував главам урядів країн-учасниць Євразійського економічного співтовариства провести тристоронні консультації у форматі ЄС-Україна-Митний союз.

«Ми готові відповісти на занепокоєння наших партнерів, яке виникло щодо нібито майбутнього перенасичення українського ринку європейськими товарами і «витискання» українських товарів до Митного союзу. Цього не буде. Ми також готові пояснити, що є абсолютно надійні, апробовані у світовій торгівлі механізми запобігання реекспорту товарів на територію Митного союзу. Цього також не буде, коли домовимося про елементарні заходи визначення країни походження товару», - розповів Азаров.

Як повідомлялось, 25 версня в Астані Азаров запропонував главі російського уряду Дмітрію Мєдвєдєву перейти до практичного розгляду тих положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які викликають занепокоєння у російської сторони.

Нагадаємо, Азаров також заявив, що Україна може приєднатися в середньому до 70 угод, які діють у Митному союзі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.