НОВИНИ

На Кіровоградщині священика УПЦ МП засудили до 120 годин громадських робіт за рукоприкладство

За умисне легке тілесне ушкодження на громадських роботах працюватиме отець Миколай (УПЦ МП) із села Пушкове Голованівського району Кіровоградської області. Він вдарив долонею по обличчю свого колегу отця Олега (УПЦ КП). Обидва є священиками місцевих церков.

Інцидент між священиками трапився 13 травня цього року на поминальну неділю в сусідньому селі Новосілка цього ж району. Першим на кладовище приїхав отець Олег.

"Він збирався правити панахиду. А приїхав отець Миколай і на кладовищі вдарив нашого священика долонею по обличчю, щоб той забирався геть. Це вже не перша його зухвала поведінка і погрози. Я про це дізнався від отця Олега й сказав йому, щоб ніяк не реагував на його провокації. Тому ми вирішили  заявити в міліцію, щоб привернути увагу до такої поведінки. Правоохоронці спрацювали справедливо і справу передали до суду", - повідомив єпископ УПЦ КП Марк.

Настоятель Миколай запевняє, що не бив отця Олега, а лише відштовхнув.

"Він перегородив мені дорогу. Тому я так вчинив. Бити я його не й не збирався. Хоч на суді він стверджував, що я вдарив його долонею, а свідки кажуть, що кулаком. То хай визначаться чим саме. Я не став щось доводити, зрозумів, що взагалі не треба було вступати в діалог. Тому свою вину визнав. Вказані години всі відпрацюю, бо ніякої роботи не боюся", - сказав отець Миколай.

В селі Пушкове церкви УПЦ КП і УПЦ МП розташовані майже поруч.

"Наша церква побудована раніше. А Московський патріархат свою дерев'яну звів через рік після нашої. І такі випадки не поодинокі. Нам дивна позиція їхньої єпархії. Адже є навколишні села, де зовсім немає церкви. Постійна провокаційна і негативна поведінка їхніх священників призведе до того, що ми будемо заявляти про розпалювання міжконфесійної ворожнечі", - наголосив єпископ Марк.

Як повідомлялось, у червні Помісний Собор УПЦ КП в своїх постановах зазначив необхідність діалогу з УПЦ МП для подолання існуючого церковного розділення і утворення в Україні єдиної Помісної Української Православної Церкви з Патріаршим престолом у Києві.

«Ми ще раз закликаємо вас відновити підготовку до діалогу, яка, після успішного початку восени 2009 року перервана під тиском Московської патріархії», - наголосили в УПЦ КП.

Читайте також: Янукович поставив під загрозу мирне співіснування українських церков

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.