НОВИНИ

Присяжнюк звинуватив спекулянтів у підвищенні цін на овочі

Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявляє, що ціни на овочі та фрукти в України штучно підвищують спекулянти, а на оптових ринках сільгосппродукції так званий «борщовий набір» коштує дешевше, ніж у супермаркетах. Про це повідомляє міністерство аграрної політики та продовольства.

Микола Присяжнюк  заявив, що поки аграрії збирають врожай картоплі, спекулянти цим успішно користуються, штучно завищуючи ціну.

«Щодо цін (на овочі- ред.), то вони мають ще більше впасти за декілька тижнів. Ту ж ситуацію зі штучним підвищенням ціни, яку спостерігаємо зараз, можна назвати лише діями спекулянтів», − заявив  міністр.

Він вказав, що аби не переплатити за овочі,  необхідно скуповуватися на оптових ринках сільгосппродукції. Зокрема, міністр повідомив, що  на київському ринку «Столичний» «борщовий набір» можна придбати за 16,9 грн, що на 45% дешевше, ніж у супермаркетах. На львівському «Шуварі» овочі для борщу можна придбати за такою ж ціною, як на «Столичному». Однак, він вказав, що  це дешевше на 12% від цін у магазинах. На донецькому «Господарі» продають «борщовий набір» по 20,4 гривні, що на 15% дешевше, ніж у супермаркетах.  

Також міністр спростував побоювання щодо підвищення цін на продукти харчування після підписання угоди про Асоціацію з ЄС. «Ціни на харчі не піднімуться, оскільки в Україні буде діяти цивілізоване конкурентне середовище. І якщо через обнуління ввізного мита європейські товари стануть коштувати дешевше, то буде дещо знижена ціна і на українські товари», − сказав Присяжнюк.

Міністр також підкреслив, що запасів овочів має вистачити для внутрішніх потреб ринку.  «У цьому році аграрії зберуть майже 9,5 мільйона тонн овочів та 23 мільйона тонн картоплі. Це дуже значні обсяги. Так, щорічно українці споживають лише 6 мільйонів тонн картоплі, тому побоювань, що її не вистачить для внутрішніх потреб, не має бути», - сказав він.

Як повідомлялось, рвочі так званого борщового набору станом на кінець першого тижня вересня коштували на 54,6% більше, ніж за відповідний період минулого року, 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.