НОВИНИ

Французький політолог: європейським соціал-демократам нічого сказати бідним верствам населення

Французький політолог Лоран Буве вважає, що соціал-демократи сьогодні не мають нових програм захисту для населення з невеликим достатком. Про це він сказав під час лекції про кризу сучасних лівих партій в книгарні “Є” 19 вересня.

«Частина населення в країнах, де соціал-демократія виступала гарантом компромісів між капіталом і людьми - відчула себе зрадженою та покинутою. Бо соціал-демократи економічно поєднались з лібералами, адаптувались до світового капіталізму. Але в той же час вони відучили необхідність захищати меншини»,  - сказав Буве.

 Він також підкреслив, що на зміну робітничого класу прийшов клас службовців. Відтак у суспільстві виокремилась категорія середнього та нижче середнього класів. «Це ті люди, які багато не заробляють....Соціал-демократам нічого їм сказати. Бо все вже було сказано і немає чого більше запропонувати...Їм було сказано прямим текстом – зараз не ви є нашим головним болем. Зараз ми більше опікуємось міграцією, правами жінок, сексуальних меншин», - додав він, наголосивши, що саме на таких темах, а не на економічних, виграють популісти.

На переконання Буве, сучасна соціал-демократія європейського зразка не здатна апелювати щодо економічних питань так, як це було в  50-60 роках минулого століття, коли політики відчайдушно атакували  капітал. "Але на сьогоднішній день – ні своїх власних ідей, ні своїх власних програм соціал-демократія вже немає і не пропонує. Видається, що соціал-демократія не хоче звертатись до тих, хто її нещодавно підтримував", - підсумував політолог

Читайте також: Французький політолог Лоран Буве: Критикуючи глобалізацію, західні ліві приймають її логічні наслідки

Як відомо, Лоран Буве — професор політичних наук університету Версаля та Паризького Інституту політичних студій, політолог, директор Обсерваторії соціал-демократії Фундації ім. Жана Жореса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.