НОВИНИ

Financial Times: дебати про порятунок Греції продовжаться після виборів у Німеччині

Після недільних виборів у Німеччині європейські країни знову розпочнуть політичні суперечки щодо третього траншу допомоги для Греції. Про це пише Петер Шпіґель у своїй статті на сайті The Financial Times

Події літа засвідчили, що Греція все ще може «протрусити» Європу: «грецький коаліційний уряд на чолі із правоцентристським прем’єр-міністром Антонісом Самарасом відчайдушно чіпляється за свою більшість після серії провалів у тому, як він проводив скорочення громадського сектору, включно із закриттям громадського мовника у червні», - пише Шпіґель.

Проте, не лише внутрішні політичні проблеми змушують хвилюватися інші європейські країни. "Дебати щодо фінансового стану Греції також спричинили неочікуване напруження закордоном. Минулого місяця. Вони сколихнули вибори у Німеччині, яка забезпечує 27% ресурсів для ризиків єврозони. Так, міністр фінансів Вольфґанґ Шойбле публічно зазначив те, про що багато хто вже говорив приватно: Греції буде потрібен третій транш", повідомляє видання.

Перший транш допомоги Греції становив €73 мільярди, тоді як другий €173 мільярди. Процес оформлення третього може зайняти приблизно рік. Як стверджує The Financial Times, «це означає, що політичні сутички навколо континенту, характерною рисою якого є порятунок Греції з часу початку цього процесу у травні 2010, відновляться, після того як німці проголосують на вихідних».

«Під час виборчої кампанії у Німеччині, обидві партії – і керівні християнські демократи та опозиційні соціал-демократи висували свої підрахунки вартості третьої програми. Шойбле вважає, що нещодавній підрахунок МВФ у €11 мільярдів на період до 2016 року «виглядає розсудливо», в той час як Карстен Шнайдер, що відповідає за бюджетні питання в СДП вважає, що справжня цифра буде близькою до €77 мільярдів у період до 2020 року», - вважає оглядач The Financial Times, але уточнює, що «насправді, загальна сума складатиме десь посередині».

Видання наголошує, що "підтримуючи повільний потік надходжень від приватизації, грецький уряд минулого тижня оголосив, що він виробив шість місяців первинного профіциту бюджету, що означає, що він отримав більше ніж витратив, якщо не включати боргових виплат".

Додаткові кошти для Греції означають, що вперше з того часу, як розгорілась криза, вона може використати свій власний бюджет, для того щоб сплатити борг.

Хоча, «прийдешня боротьба за третю грецьку програму буде складною, оскільки знаходження коштів для позики Афінам – це лише половина битви. МВФ настоює на тому, що будь-яка нова програма повинна також в кінці кінців мати справу із грецьким боргом, який не зважаючи на безпрецедентні заходи жорсткої економії і рекордний суверенний дефолт лише продовжує зростати», - наголошує оглядач The Financial Times.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.