НОВИНИ

Більшість киян вважають, що вибори у столиці повинні відбутись якнайшвидше

Понад 61% киян виступають за те, щоб вибори у столиці були проведені якомога швидше. Про це свідчать дані опитування, проведеного КМІС на замовлення Комітету виборців України.

Повністю підтримують якнайшвидше проведення виборів 48% опитаних, скоріше підтримують - 17,8%. Проведення виборів мера і Київради у 2015 році підтримують лише 12,6%.

Готовність киян взяти участь у таких виборах досить висока: 53% точно прийдуть на дільниці, і ще 28%, швидше за все, збираються це зробити.

Голова КВУ Олександр Черненко наголосив, що це високий прогноз явки, оскільки в столиці традиційно один з найнижчих показників участі громадян у виборах.

Респондентів також запитали, хто перешкоджає тому, що вибори дотепер не призначені. 50,8% опитаних сказали, що президент Віктор Янукович, 48,2% - парламентська більшість, 19,1% - голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, 12,7% - Київрада, 9% - парламентська опозиція, 21,5% - не змогли відповісти.

При цьому на питання, хто виграє від того, що вибори в Києві дотепер не призначені, 37,7% респондентів відповіли, що Янукович, 36,1% - парламентська більшість, 27,5% - Попов, 19,5% - Київрада, 7,9% - парламентська опозиція, 21,7% - не змогли відповісти й 1,7% - інше.

"Безвідносно до рейтингів політиків та партій, опитування показало, що кияни хочуть вибирати собі легітимну владу, і негайно. Тому ті, хто сьогодні відкладає вибори в Києві з метою до 2015 року поліпшити свій рейтинг, повинні зрозуміти, що з кожним днем затягування з виборами у столиці вони лише втрачають популярність", - підсумував Черненко.

Опитування проводилося з 27 серпня до 9 вересня.

Було опитано методом особистого інтерв'ю 600 киян і методом телефонного опитування - 609 респондентів.

Статистична погрішність не перевищує 2,9%.

Нагадаємо, 29 травня Конституційний Суд  постановив, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 року. Ініціатором звернення до КС  виступила Партія регіонів, яка відмовлялася голосувати у Верховній Раді за призначення виборів у столиці до висновків суду.

Опозиція вважає діяльність столичної ради й голови Київської міськдержадміністрації незаконною від 2 червня та наполягає на проведенні позачергових виборів.

7 серпня депутати від "Батьківщини"  Юрій Одарченко й Олександр Чорноволенко запропонували парламенту призначити позачергові вибори депутатів Київської міської ради й мера Києва на 10 листопада.

Депутат від Партії регіонів Володимир Олійник сумнівається в тому, що парламент ухвалить рішення щодо призначення виборів депутатів Київської міської ради й мера Києва на 10 листопада.

Лідер фракції УДАР Віталій Кличко заявляє , що вибори мера Києва і депутатів Київради мають відбутися не пізніше 15 грудня 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.