НОВИНИ

Уряд Азарова заборгував мільярд гривень соціальних виплат

Уряд накопичив величезні борги із соціальних виплат, заборгувавши гроші навіть на поховання людей. Про це заявила народний депутат від фракції «Батьківщина», член комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці Людмила Денісова, повідомляє прес-служба «Батьківщини».

Денісова повідомила, що отримала документ з даними Державної казначейської служби щодо поточних виплат.

Згідно з документом, казначейством станом на 16 вересня невиконаними були платіжні доручення Фонду з тимчасової непрацездатності на суму майже 937 млн. грн., в тому числі невиплата лікарняних склала 430 млн. грн., декретних – 230 млн. грн. Крім того, додала депутат, уряд не оплачує лікування дітей у дитячих закладах оздоровлення. Затримуються виплати і на поховання - 1 млн. 126 тис. гривень.

Денісова повідомила, що неодноразова направляла депутатські звернення з проханням надати відповідну інформацію, однак, постійно отримувала відмову.

«Така ситуація з соціальними виплатами склалася через те, що доходи, податки і страхові внески, тобто наші з вами кошти, акумулюються на рахунках Державної казначейської служби, а керують цими виплатами не фонди соціального страхування, а Мінздох, якому цю функцію віддала свого часу провладна більшість», - сказала вона.

«Тепер всі ці кошти знаходяться у загальному котлі в Арбузова і сім’ї Януковича, і розподіляють вони їх так, як їм заманеться», - додала Денісова.

У свою чергу народний депутат фракції «Батьківщина» Андрій Павловський повідомив, що з початку року заборгованість із виплати зарплат зросла на 92 мільйони і склала майже 1 мільярд гривень.

Він зазначив, що вчора на комітеті з питань соціальної політики та праці розглядалася критична ситуація з соціальними виплатами. За його словами, було прийняте рішення звернутися до уряду з вимогою не приховувати реальним стан справ і виконати свої соціальні зобов’язання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.